ABİDİN LUTFİ DEMİR’LE DÜNYAYI GEZİYORUZ GEZİ GRUBUYLA
TRANS SİBİRYA EXPRESS İLE EFSANE YOLCULUK
6 – 21 TEMMUZ 2025
15 GECE 16 GÜN

TRANS SİBİRYA EXPRESS İLE EFSANE YOLCULUK

Tur Hakkında...

ABİDİN LUTFİ DEMİR’LE DÜNYAYI GEZİYORUZ GEZİ GRUBUYLA
TRANS SİBİRYA EXPRESS İLE EFSANE YOLCULUK
RUSYA – TATARİSTAN – URALLAR – SİBİRYA – BURYAT CUMHURİYETİ – MOĞOLİSTAN
MOSKOVA – KAZAN – EKATERINBURG – NOVOSIBIRSK – KRASNOYARSK IRKUTSK – BAYKAL
GÖLÜ – ULAN UDE – ULAN BATOR
6 – 21 TEMMUZ 2025
15 GECE 16 GÜN

Tur Programı

Abidin Lutfi Demir’le Dünyayı Geziyoruz Gezi Grubu üyeleriyle İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 08.00’de buluşma. Check-in ve Pasaport işlemlerinin ardından TK 417 sefer sayılı uçuş ile saat 10.30’da Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 14.25’te Moskova’ya varış, ardından şehir merkezine hareket ediyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında; Leningrad caddesi, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Daha sonra otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme, serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel restaurantta alacağız. Geceleme otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kremlin Sarayı ve altın kaplamalı kubbeleri ile meşhur katedralleri göreceğimiz turumuza başlıyoruz. Turumuzun bitiminde Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret ediyoruz ve sonrasında Moskova Metrosu gezimiz başlıyor. Dünyanın en güzel metrosu olarak nitelendirilen Moskova Metrosu’nun en güzel istasyonlarını göreceğimiz gezi sonrası yerel restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Daha sonra Ünlü Arbat Sokağı’na gidiyoruz. Trafiğe kapalı caddede cafeler, restoranlar hediyelik eşya dükkanları, sanatçılar bulunuyor. Burada geçireceğimiz vakitler sonrası tren garına transfer oluyor ve maceralı yolculuğumuza başlamak üzere, bize ait olan vagonumuza yerleşiyoruz. Trenimiz hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme trenimizde.

Kompartmanımızda alacağımız sabah kahvemiz sırasında trenimiz Tataristan’ın başkenti Kazan’a varıyor. Kahvaltı sonrası şehri keşfetmek üzere trenimizden ayrılıyoruz. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu güzel şehirde; Tatar Camileri, Ortodoks katedralleri, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kazan Kremlin’i, Kul Şerif Cami, Süyümbike Kulesi göreceğimiz önemli eserler arasında. Tatar mutfağının değişik lezzetlerini tadabileceğiniz öğle yemeğimiz sırasında yemek tarifleri ve yemeklerin yapılışını canlı olarak görme imkanına sahip olacağız. Yemeğimizin ardından Kazan’ın trafiğe kapalı ünlü caddesi Bauman’da alışveriş ve keşif için serbest zamanımız olacak… Daha sonra otelimize transfer odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

Otelde kahvaltı sonrası çıkış işlemlerinin ardından Sviyajsk Adası turumuz için hareket. (65 Km) Sviyazjsk, Tataristan’ın Zelenodolsk bölgesinde, Sviyaga ve Volga nehirlerinin birleştiği noktadaki adada bulunan bir ada kasabasıdır. Kasaba 1551 yılında inşa edildi ve Kazan’ın ele geçirilmesi sırasında Korkunç İvan birliklerinin ileri karakolu olarak hizmet etti. Bugün Sviyajsk, eski Rus mimarisine, Ortodoks kültürüne ve tarihine ait çok sayıda anıtın korunduğu Tataristan’ın ilginç turistik yerlerinden biridir. Burası, UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Tataristan Cumhuriyeti’nin tarihi ve mimari değeridir. Yapacağımız tur sonrası Kazan’a dönüş ve yerel restoranda öğle yemeği. Daha sonra Tüm Dinler Katedrali ziyareti. Akşama doğru tren garına transfer. Vagonumuzdaki kompartımanlarımıza yerleştikten sonra akşam yemeği trenimizin restoranında. Geceleme trenimizde.

Kompartmanımızda alacağımız kahvaltı sonrası, Rusya’nın en önemli finans, endüstri ve kültür merkezlerinden biri olan Ekaterinburg şehrine varıyoruz. Buradaki otelimize yerleşiyor ve öğle yemeğimizin ardından şehir turu için hareket ediyoruz. Çar Petro tarafından 1723 yılında kurulan şehir konumu ve büyüklüğü nedeni ile Ural Bölgesi’nin başkenti kabul edilir. Burada yapacağımız şehir turumuz sırasında; 1918’de son Çar II. Nikolay ve ailesinin öldürüldüğü yerde yapılan “Kan üstündeki Katedral” Avrupa ve Asya sınır noktası, ülkenin ve şehrin önemli kutsal sembollerinden 7 Şapelli Ganina Yama göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Akşam yemeğimizi şehir merkezinde yerel restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltı ve otelden çıkış işlemleri sonrası Ekaterinburg turumuza devam ediyoruz. İlk olarak şehirde bulunan üniversiteye bağlı Jeoloji Müzesini ziyaret edecek ve burada Ural Dağları’nda bulunan değerli taşlara ile ilgili bilgiler alacağız. Urallar Dünyanın nadir ve sadece bu bölgeye özel taşların çıkartıldığı önemli bir bölgedir. Müze ziyaretimizin ardından şehrin dışında Berezovsky Kasabasında bulunan Rusya’nın ilk altınının çıkarıldığı maden ocaklarına gidiyoruz. Burada altın ve çıkarılışı ile ilgili bilgiler alacağız. Sonrasında ise keyifli bir deneyim sizleri bekliyor. Ustasından dinleyerek aldığımız bilgiler ile kendi altınımızı bulmaya çalışacağız. Bu unutulmaz tecrübenin ardından şehir merkezinde yerel restoranda akşam yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Geceleme trenimizde.

Kahvaltımızı kompartımanımızda alıyoruz ve tren yolculuğumuz devam ediyor. Yol boyunca Batı Sibirya Ovaları, Sibirya’nın uçsuz bucaksız stepleri, geçtiğimiz küçük köy ve kasabalarındaki yerel yaşam manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuktan sonra akşam üzeri Sibirya’nın en büyük şehri ve başkenti Novosibirsk’e varıyoruz. (Öğle yemeğimizi trende alacağız) Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası Novosibirsk’i keşfetmek üzere hareket ediyoruz. İlk durağımız Novosibirsk’in 30 km dışında bulunan akademi şehri Akademgorodok. Bütün bilim dallarının temsil edildiği ve “Bilimin Vatikanı” olarak adlandırılan Akademgorodok dünyanın tek bilim şehridir. Buradaki gezimize Guiness rekorlar kitabına dünyanın en bilimsel caddesi olarak girmiş olan Lavrentiev Caddesi ile başlayacağız. Burada eğer şanslıysak interaktif bir tur bizi bekliyor. Orada görev yapan Profesör bir çiftin yaşadıkları adeta bir müzeyi andıran evlerini müsait olmaları durumunda gezme şansına sahip olacağız.Daha sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında eski Transsibirya trenlerinin sergilendiği Açık Hava Tren Müzesini ziyaret edeceğiz. Buradaki gezilerimizin ardından Novosibirsk’e dönüyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Göğe Yükseliş Katedrali, Kızıl Cadde, dünyanın en büyük opera binasının bulunduğu Lenin Meydanı, eski ahşap evlerin bulunduğu Gorki Caddesi, Rusya’nın coğrafi merkezi sayılan Aziz Nikolas Katedrali, Ob Nehri Rıhtımı ve renkli Sibirya Çiftlik Pazarı göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra tren garına transfer oluyoruz. Geceleme trenimizde.

Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından Krasnoyarsk şehrine varıyoruz. Krasnoyarsk, ülkenin büyük bir araştırma ve eğitim merkezidir, 30 şehir üniversitesinde 150 binden fazla öğrenci okuyor, en büyükleri ise Sibirya Federal Üniversitesi. Şehir ünlü Krasnoyarsk akademik kasabasına ev sahipliği yapıyor-Rus biliminin çeşitli alanlarında çalışan 7 araştırma enstitüsünü birleştiriyor. Krasnoyarsk, Sovyet döneminin yasak şehir olarak bilinen kapalı şehirlerinden biriydi. Turumuzun en değişik şehirlerinden biri olan bu güzel şehirde bir de çok güzel bir aşk hikayesi dinleyeceğiz. Maria de la Concepcion Marcela Arguello ve Nikolai Petrovich Rezanov aşkı Rusya’da dillere destan bir aşktır. Bu güzel şehir Yenisey Nehri’nin kıyısında yer alıyor. Yenisey Nehri, Kuzey Buz Denizi’ne dökülen en büyük nehirdir. Buradaki şehir turumuzun ardından öğle yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme trenimizde.

Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından, Rusya’nın Çin ve Moğolistan ile ticaretinde önemli bir yere sahip, renkli gece yaşamı nedeni ile “Sibirya’nın Paris’i” diye adlandırılan İrkutsk şehrine varıyoruz. Şehrin eski bölgesinde ahşaptan yapılmış evlerin bulunduğu sokakları gezecek, öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Daha sonra Dük Volkhonski’nin ahşap evinde klasik müzik dinletisine katılacağız. Konserin ardından, şehirden 60 km mesafede bulunan Baykal Gölü kıyısındaki Listviyanka Köyü’ne transfer ve burada bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası Baykal Gölü’nde yapacağımız tekne gezisi için hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük tatlı su rezervine sahip olan Baykal Gölü, aynı zamanda dünyanın en derin gölüdür. Uzunluğu 640 km, genişliği 100 km’yi bulan gölün en derin yeri 1642 km’dir. Bu rekoru ile Baykal Gölü aynı zamanda yeryüzündeki toplam tatlı suyun %20’sine sahiptir. Soğuk sularının ısısı nadiren 8 derecenin üzerine çıkar. Baykal gölü flora ve fauna bakımından önemli bir zenginliğe sahiptir. Yapılan araştırmalara göre burada 1700 çeşit bitki ve binlerce hayvan türü yaşamaktadır. Bunların 1083 çeşidine dünyanın başka hiçbir yerinde rastlanmaz. Baykal Gölü 23 bin metreküp su barındırır. Gölün bazı kısımlarında su o kadar berraktır ki 40 metre aşağısındaki canlılar ve bitkiler rahatça görülebilir. Öğle yemeğimizi piknik şeklinde alacağız. Gezimizin bitiminde İrkutsk’a geri dönüyor ve şehir merkezinde yerel restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Ardından tren garına transfer. Geceleme trenimizde.

Sabah erken saatlerde İrkutsk ile Baykal Gölü arasında yer alan dağlık bölgeyi geçiyor ve Ulan Ude’ye varıyoruz. Ulan Ude Moğol kökenli Buryatların yaşadığı Özerk Buryat Cumhuriyeti’nin başkentidir. Şehir merkezinde alacağımız kahvaltının ardından, şehir dışında bulunan ve Rusya’da Budizm’in merkezi kabul edilen Ivalginski Datsan Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Klasik Budist tapınaklarından çok farklı olan kompleksi gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyor ve Ulan Ude şehir turumuza başlıyoruz. Sovyet Meydanı, Arbat Caddesi ve 42 tonluk ağırlığı ile Dünyanın en büyük Lenin Büstü göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Gezilerimizin ardından buradaki otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

Otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası, tren garına transfer ve Moğolistan’ın başkenti Ulan Bator’a hareket. Yolculuğumuz sırasında Moğolistan sınır geçişi yapılacaktır.(Sınırdaki yoğunluğa göre işlemler 2-3 saat sürebilmektedir.Bu sırada trenden inilmeyecektir.) Tam gün sürecek tren yolculuğumuz sırasında öğle ve akşam yemeğimizi trenin restoranında alacağız. Geceleme trenimizde.

Sabah erken saatlerde Moğolistan’a Ulan Bator şehrine varıyor ve kompartımanlarımızı boşaltıyoruz. Şehirde alacağımız kahvaltı sonrası Ulan Bator şehir turumuza başlıyoruz. Sukhbatur Meydanı, Cengiz Han Meydanı ve çevresini gördükten sonra Ulusal Müze’yi ziyaret edeceğiz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra, Tonyukuk Abideleri’ni görmek üzere hareket ediyoruz. Ulan Bator’un güneyinde yaklaşık iki saat mesafedeki bu anıt Göktürk Kaya Yazıtları’nın en önemlilerinden biridir. Büyük Türk devlet adamı ve başkumandan Tonyukuk tarafından yazılan abideler UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ndedir. Bu önemli tur sonrası Moğol yaşantısını birebir göreceğimiz ve yaşayacağımız Yurt Çadırlarının bulunduğu bölgeye gidiyoruz. Geceleme Moğol göçmenlerinin “Gercamp” adını verdiği yurt çadırlarında gerçekleştireceğiz. Akşam yemeğimizi de yine burada moğol kampımızda alacağız.

Kampta alacağımız kahvaltının ardından Moğolistan’ın ortalarında yer alan vadileri keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Otobüs yolculuğumuz sırasında bölgenin en güzel kırsal manzaralarını ve uçsuz bucaksız Moğol steplerini görme imkanına sahip olacağız. Bugün Moğol yaşamının tarihçesi, yemekleri ve Moğol göçebelerinin günlük yaşamlarının sergilendiği bir etkinliğe katılacağız. Burada Moğol usulü alacağımız öğle yemeğimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Ulan Bator Havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK237 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.55’te İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile 13.20’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

İKİ KİŞİLİK KOMPARTMANDA KİŞİ BAŞI 8590 EUR (MART AYI SONUNA KADAR YAPILAN KAYIT VE ÖDEMELERDE 600 EUR İNDİRİM SAĞLANMIŞ OLUP MART SONUNA KADAR KAYIT YAPTIRANLAR 7990 € ÖDEME YAPACAKLARDIR)

(2 KİŞİLİK KOMPARTIMANDA KİŞİBAŞI 7990 € BAZ ALINARAK YAPILMIŞTIR)

KAYIT ANINDA ----- 590 €

MART 2024 -------- 400 €

NİSAN/MAYIS/HAZİRAN/TEMMUZ/AĞUSTOS/EYLÜL/EKİM/KASIM/ARALIK 2024 - 500 €

OCAK/ŞUBAT/MART/NİSAN/MAYIS 2025 - 500 €

HAZİRAN 2025------- KALAN TUTAR

• İstanbul – Moskova / Ulan Bator – İstanbul THY ekonomi sınıfı uçak bileti
• Moskova – Ulan Bator arası 7 gece Trans Sibirya treninde konaklama
• Moskova, Kazan, Ekaterinburg, Novosibirsk, Ulan Ude, Ulan Bator’da 1 gece 1.sınıf otelde oda kahvaltı konaklama
• Irkustk-Listviyanka Köyü’nde 1 gece butik otelde oda kahvaltı konaklama
• Ulan Bator’da 1 gece Gercampta (Yurt Çadırı) oda kahvaltı konaklama
• Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri
• Programda belirtilen tüm turlar (ekstra tur yoktur)
• Trans Sibirya Treninde ikramlar (çay, kahve, içecek)
• Programda belirtilen tüm transferler
• Yerel Rehberlik Hizmetleri
• Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti • Seyahat Sağlık Sigortası (70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir)

• Rusya Vize Ücreti
• Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
• Programda dahil olan yemeklerde alınacak olan alkollü / alkolsüz içecekler
• Yurt dışı çıkış harcı

• Rehber, Yerel rehberler, şoförler ve tren kompartıman görevlileri ile tüm görevlilere ödenecek servis ücretleri. Tüm tur için kişi başı günlük 20 € ve toplamda 300 Euro olup ödenmesi mecburidir. (Acenta tarafından tahsil edilir ve ödenmesi mecburidir).

• Programda belirtilen turlar dışında istenebilecek tur, araç ve yerel rehber maliyeti

• Seyahat İptal Sigortası (70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır) İptal teminatında maksimum teminat limiti 6.000 € dur. Seyahat İptal Sigortası (Seyahatinizi iptal etmenizi kapsayan ve sizin arzunuzla yapılacak bir sigorta kapsamında sigortada yazılı hallerin gerçekleşmesi durumunda seyahatinizi iptal edebilirsiniz. Bu sigorta koşullarını ve ücretini mutlaka sormanızı öneriyorum. (sigorta koşulları ve ücretleri yaşa göre değişkenlik gösterdiğinden sigorta şirketi TC kimlik numaranızla fiyat verdiğinden sabit bir rakam ifade edilememektedir)

* Tren saatlerinde meydana gelebilecek değişiklikler nedeniyle program akışında değişiklik olabilir, turların sıralamasında değişiklik olabilir veya tur başlama tarihi max.+/- 1-2 gün oynayabilir.

* Tur programımız gün aşırı otel konaklamalı olarak düzenlenmiştir. Böylece şehirlerde daha çok zaman geçirme restoranlarda yerel lezzetleri tatma ve tren yolculuğunun verebileceği yorgunluk ve monotonluk minimuma indirilmiştir.

 

• Moskova’da Kremlin ve çevresi, Metro turu, Şehir turu, Nazım Hikmet'in Mezarı, Gece Turu

• Kazan’da Kremlin ve Kul Şerif Camii ziyareti dâhil şehir turu

• Yekaterinburg’da Kanlı Katedral ziyareti ve şehir turu
• Novosibirsk’te Geleneksel Rus Pazarı dâhil şehir turu

• Irkutsk’da Açık Hava Pazarı dâhil şehir turu, Kont Volkonsky müze evinde özel klasik müzik konseri • Baykal Gölü’nde Baykal Gölü kıyısında gezinti, Baykal Gölü'nde tekne turu

• Ulan Ude’de Tarihi Ahşap Evler turu, Moğol Çadırında yemek

• Ulan Bator’da Göktürk Yazıtları: Tonyukuk Anıtı ziyareti, Gandan Manastırı ziyareti
• Seyahatimizde; Havyar ve votka tadımı, Baykal Gölü'nde piknik, Moğol Yemekleri, Yurt çadırında özel lav taşı ile pişirilen kuzu eti (khorkhog) ve turumuz sırasında kımız tadım imkanı, Rus Çayı sunumu gibi unutulmaz tatlar tadacağız.
• Bu programda otel konaklamalarında sadece yanınıza el çantalarınızı almanız yeterli olacaktır. Özel vagonumuz her gün gelen trenin sonuna eklenecektir.

Rus Demiryollarına ait Trans Sibirya treninde yolculuk özel kiralanmış vagonlar ile yapılmaktadır. Her misafir yolculuğun sonuna kadar kendi özel kompartımanında seyahat etmektedir. Vagonlar, programdaki otel konaklamaları esnasında içindeki görevlileri ile birlikte emniyetli alanda bekletilmektedir. Böylece her şehire varışta eşya ve bavul taşımaya gerek olmadan , el çantaları ile gezilere ve o gece konaklama yapılacak otele gidilebilir. Her destinasyonda bavul taşıma gerekmemektedir. Her bir vagonun 2 görevlisi bulunur. Görevliler, nevresim değişikliği ve temizlikten sorumludur. Kompartmanlarda 1 veya 2 kişi konaklama imkanı vardır. Vagonlar 8 yolcu + 1 rehber kompartmanı kapasitelidir. Her kompartman 2 ayrı yataklıdır. Ortak kullanım wc vagonun her iki başında yer almaktadır ve maksimum 16 kişinin kullanımı için tasarlanmıştır. Vagonlardaki merkezi havalandırma sistemi tren hareket halindeyken devreye girmektedir. Kompartman içerisinde kişisel kullanım için 220V prizler bulunmaktadır. Kabin Ölçüleri: 2,00 x 2,00 m = 4,0 m2 Yataklar 65 x 195 cm

SEVGİLİ DOSTUMUZ AŞAĞIDA YER ALAN AÇIKLAMALARI DİKKATLE OKUMANIZI VE TURUMUZA BU AÇIKLAMALARI OKUDUKTAN VE KABUL ETTİKTEN SONRA KAYIT OLMANIZI ÖNEMLE RİCA EDERİZ. TURA İLK ÖDEMEYİ YAPMANIZ AŞAĞIDA YAZILI ŞARTLARI KABUL ETTİĞİNİZ ANLAMINA GELMEKTEDİR. O NEDENLE DİKKATLE OKUMANIZI YENİDEN ÖNERİRİM. TUR ŞİRKETİ İLE YAPILAN ANLAŞMA GEREĞİNCE BU TURUMUZ 16 KATILIMCI İLE GERÇEKLEŞECEKTİR. BU SAYININ ALTINDA KALINMASI HALİNDE TUR ŞİRKETİNİN TURU İPTAL ETME HAKKI BULUNMAKTADIR. TURA KAYIT OLDUĞU HALDE GEÇERLİ BİR MAZERETİ (KENDİSİNİN VEYA 1. DERECE YAKINININ BELGELENEBİLİR VE BU SEYAHATE KATILIMINA ENGEL BİR SAĞLIK SORUNU VEYA ÖLÜM DURUMU) OLMAKSIZIN TUR KAYDINI İPTAL ETMEK İSTEYENLERİN ÖDEMELERİ İADE EDİLMEMEKTEDİR. SİZDEN ÇOK ÖNCEDEN BU GEZİYE KARAR VERMENİZİ İSTİYORUZ. HAYATIMIZIN HER ZAMAN PLANLADIĞIMIZ GİBİ GİTMEDİĞİNİ DE BİLİYORUZ. SEYAHATİNİZİ İPTAL ETMENİZİ KAPSAYAN VE SİZİN ARZUNUZLA YAPILACAK BİR SİGORTA KAPSAMINDA SİGORTADA YAZILI HALLERİN GERÇEKLEŞMESİ DURUMUNDA SEYAHATİNİZİ İPTAL EDEBİLİRSİNİZ. BU SİGORTA KOŞULLARINI VE ÜCRETİNİ MUTLAKA SORMANIZI ÖNERİYORUM (SİGORTA KOŞULLARI VE ÜCRETLERİ YAŞA GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTERDİĞİNDEN SİGORTA ŞİRKETİ TC KİMLİK NUMARANIZLA FİYAT VERDİĞİNDEN SABİT BİR RAKAM İFADE EDİLEMEMEKTEDİR) YUKARIDAKİ AÇIKLAMALARIMA KARŞIN HEPİNİZ ÇOK İYİ BİLİYORSUNUZ Kİ SAĞLIK SORUNUYLA İLGİLİ OLARAK GEZİYE KATILAMAMA DURUMUNDA ÖDEMENİZİN OLABİLECEK EN FAZLA KISMI SİZE İADE EDİLECEKTİR (BEN SİZLERDEN SİGORTA YAPTIRMANIZI ÖZELLİKLE RİCA EDİYORUM). ANCAK BU İPTALİN ACENTAYI DA ZARARA SOKMAMASI GEREKİR. ADINIZA ACENTA TARAFINDAN UÇAK BİLETLERİ ALINMAKTA OTELLERE VE DEĞİŞİK ULAŞIM FİRMALARINA (UÇAK-GEMİ-TREN-OTOBÜS-FERİBOT v.b) DEPOZİT ÖDENMEKTEDİR. ACENTANIN ALAMAYACAĞI KISIM HARİÇ DİĞER KISMI SİZE İADE EDECEĞİNE EMİN OLMANIZI İSTİYORUM. DAHA ÖNCEKİ GEZİLERİMİZE KATILANLAR VE ÖZELLİKLE COVİD DÖNEMİNDE GEZİLERİMİZİ İPTAL ETTİĞİMİZDE TÜM ÜCRETLERİ ÖDEDİĞİMİZİ VE BU KONULARDA NELER YAPTIĞIMIZI BİLENLER NE DEMEK İSTEDİĞİMİZİ VE KİMSENİN MAĞDURİYETİNE NEDEN OLMADIĞIMIZI BİLİRLER. SİZLERDEN YUKARIDA YER ALAN TUR PROGRAMINI VE SONUNDAKİ AÇIKLAMALARI DİKKATLE OKUMANIZI VE TURUMUZA BU AÇIKLAMALARI OKUDUKTAN VE KABUL ETTİKTEN SONRA KAYIT OLMANIZI ÖNEMLE RİCA EDERİZ. TURA İLK ÖDEMEYİ YAPMANIZ AŞAĞIDA YAZILI ŞARTLARI KABUL ETTİĞİNİZ ANLAMINA GELMEKTEDİR.

SEYAHATİNİZE İLİŞKİN ÖDEMENİZİN SİZE İADESİNDE (SEYAHAT İPTALİNİZDE) ACENTAYA YAPTIĞINIZ ÖDEME ŞEKLİYLE SİZE GERİ ÖDEME YAPILABİLMEKTEDİR. YANİ EURO OLARAK ÖDEME YAPTIYSANIZ ÖDEMENİZİ EURO OLARAK, TL İLE YAPTIYSANIZ ÖDEMENİZİ TL. OLARAK, KREDİ KARTIYLA YAPTIYSANIZ KREDİ KARTINIZA ÖDEDİĞİNİZ RAKAM KADAR GERİ İADE YAPILMAKYADIR. BU UYGULAMA YÜRÜRLÜKTEKİ VERGİ USUL KANUNU, TÜRK TİCARET KANUNU VE BORÇLAR KANUNUNDAN KAYNAKLANMAKTA OLUP SÖZLEŞMEDE DE AÇIK OLARAK BELİRTİLMİŞTİR.

1- Turlarımızın tamamı karşılıklı iyi niyet ve güven esasına dayalı olarak yürütülmekle birlikte aşağıdaki hususları dikkatle okumanızı dileriz. Tura kayıt olurken tur bedelinin ne şekilde ödeneceği sizlere bildirilmiştir. Ödeme tarihlerine dikkat etmenizi ve son ödeme gününe kadar ödeme yapmanızı önemle rica ederiz. Tur bedelinin tura 20 gün kalaya kadar ödenmesi gerekmektedir. Tura 20 gün kalaya kadar ödeme tamamlanmaz ise rezervasyonunuz ihbarsız olarak iptal edilecektir. Bu durumda % 35 cayma tazminatı size fatura edilecektir. Tura kayıt olurken tur şirketi size Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası yaptırmanızı önerecek ve yaptırmanızı isteyecektir. Lütfen sigorta poliçenizi okuyup sigorta kapsamında nelerin olduğunu dikkatli olarak okuyunuz. Eğer sadece Seyahat Sağlık Sigortası yaptıracaksanız bu sigorta sizin seyahat başlamadan ve başladıktan sonra seyahati zorunlu da olsa iptaliniz ile ilgili bir teminatı kapsamamaktadır.

2- Tur şirketi programın içeriğini bozmadan şehirlerin program içerisindeki sırasını değiştirebilir. Tur programımızda belirtilen panoramik şehir turları veya çevre turları herhangi bir müze / kale / saray v.b. girişi veya ören yeri girişi içermez.

3- Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz. Otellere check-in saati öğlen 12.00 ile 14.00 arasıdır.

4-Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır.

5- Bu tur için yanınızda bulundurmanız gereken kıyafetler size ayrıntılı olarak bildirilecektir.

6- Lütfen seyahatiniz esnasında özellikle ülkeye girişte yanınızda açık yiyecek bulundurmayınız. Aksi takdirde gümrük görevlilerinin kurallar çerçevesinde parasal bir müeyyide uygulama hakkı söz konusu olacaktır.

7- Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet. Vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

8- İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentemizin inisiyatifinde değildir.

9- Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de tur şirketi ve görevlileri kesinlikle sorumlu değildir.

10-Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir. 11- Uçağa biniş kartını aldıktan sonra zamanında biniş kapısında olmamanız nedeniyle uçağa alınmamanız ve bu nedenle turu kaçırmanızdan dolayı tur şirketi ve rehberimizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Keza aynı şekilde buluşma gün ve saatinde buluşma yerinde olmamanız ve uçağı kaçırmanızdan da tur şirketi ve rehberimizin sorumluluğu bulunmamaktadır

Tur Bilgileri

Fiyat

8590 €

Lokasyon

Tur Süresi

16 Gün

Bize Ulaşın

Rezervasyon İçin: