ABİDİN LUTFİ DEMİR’LE DÜNYAYI GEZİYORUZ GEZİ GRUBU
MS LAVRINENKOV GEMİSİYLE BEYAZ GECELERDE VOLGA TURU
19 – 28 HAZİRAN 2024 / 2-11 TEMMUZ 2024

MOSKOVA – UGLIÇ – YAROSLAVL – GORITSI – KIJI – MANDROGI – ST.PETERSBURG

Tur Hakkında...

ABİDİN LUTFİ DEMİR’LE DÜNYAYI GEZİYORUZ GEZİ GRUBU

MS LAVRINENKOV GEMİSİYLE BEYAZ GECELERDE VOLGA TURU

MOSKOVA – UGLIÇ – YAROSLAVL – GORITSI – KIJI – MANDROGI – ST.PETERSBURG

19 – 28 HAZİRAN 2024

Tur Programı

Abidin Lutfi Demir’le Dünyayı Geziyoruz Gezi Grubu üyeleriyle İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 05.00’te Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK413 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.10’da Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 11.00’de Moskova’ya varış sonrası Moskova panoramik şehir turumuz olacak. Şehir turumuzda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Gün içerisinde Nazım Hikmet Mezarı ziyareti, metro ve Arbat sokağı turumuz da olacak. Tur sonrası otelimize transfer, check-in işlemleri ve odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra Işıklar Altında Moskova Gece Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Kahvaltı sonrası gemiye transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Extra Kremlin Turuna katılabilirler. Tur sonrası gemimize transfer. Kamaralara yerleşme ve geminin Ugliç’e hareketi. Akşam ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

Kahvaltı sonrası yapılacak bilgilendirme toplantısında; uğranılacak limanlar, kat edilecek suyolları, seviye havuzlarının çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Öğle yemeği sonrası üst güvertede Volga nehrinin güzelliklerini seyretmek için serbest zamanınız olacak. Saat 16:00’da Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yapacağımız ücretsiz Ugliç yürüyüş turunda; Eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Saat 19:00’da Yaroslavl’a hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

Gemide kahvaltı sonrası gemi içi etkinliklere katılabilir veya güvertenizde manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Saat 13:00’da Goritsi’ye varış. Nehir kıyısında konumlanmış bu güzel köyde önce yürüyerek burada bulunan kadınlar manastırını geziyoruz. Daha sonra köyü keşfetmek ve alışveriş için serbest zamanımız olacak. Belirtilen saatte gemimize dönüş ve saat 16:00’da Kiji’ye hareket. Öğle yemeği sonrası geminin üst güvertesinde kahvelerinizi yudumlayarak nehir kıyısı boyunca adeta tablo görünümündeki manzaraları seyredebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

Kahvaltı sonrası güverteden Onega Gölü’nün güzelliğini seyredebilirsiniz. Öğle yemeği sonrası saat 17:00’da Kiji’ye varış. Onega gölü içinde 60. paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Kiji’de yapacağımız Kiji yürüyüş turunda; 22 kubbesiyle bir Peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli Kilisesi, tümü ahşap eski Rus köy evleri ve köylülerin günlük yaşantılarını görebileceksiniz. Tur sonrası Ada’da serbest zaman. Daha sonra gemimize dönüş ve saat 20:30’da Mandrogi’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

Kahvaltı sonrası saat 12:00’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir votka müzesi mevcuttur (giriş ücretlidir). Öğle yemeği sonrası 17:00’da Valaam’a hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

Gemide sabah kahvaltısı sonrası Valaam’a varış. Avrupa’nın en büyük gölü Ladoga’nın kuzeyinde yer alan Valaam takım adaları doğası ve tarihi manastırlarıyla büyüleyici bir güzelliğe sahip. Takımadaların en büyüğü Valaam’da yürüyerek yapacağımız turda 14. Yüzyıldan kalan tarihi yapıları ve adanın müthiş doğal güzelliklerini keşfedeceğiz. Gezi sonrası serbest saatler ve akşam saatlerinde geminin St.Petersburg’a hareketi. Bu gece Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemimizde.

Kahvaltı sonrası saat 09:00’da St. Petersburg’a varış. Gemiden çıkış işlemleri sonrası özel aracımız ile yapacağımız St.Petersburg panoramik şehir turunda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Yine bugün Extra Hermitage Müzesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra Kanal Turu’na katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer odalara yerleşme ve akşam yemeği. Akşam Işıklar Altında St. Petersburg turumuz var. Geceleme St.Petersburg otelimizde.

Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı Turunu gerçekleştiriyoruz. Sonrasında serbest zaman Geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman ve rehberimizin bildireceği saatte St.Petersburg Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK402 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.00’te İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile 17.00’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

ANA GÜVERTE – 1449 EUR

ORTA GÜVERTE – 1599 EUR

ÜST GÜVERTE – 1799 EUR

KAYIT ANINDA 250 EUR
ARALIK 2023 250 EUR
OCAK – ŞUBAT – MART – NİSAN 2024 250 EUR

MAYIS 2024 KALAN TUTAR

-     THY ile İstanbul-Moskova / St.Petersburg-İstanbul ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti.

-     Lavrinenkov gemisinde 6 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)

-     Moskova’da 1 gece ve St. Petersburg’da 2 gece 4 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama.

-     Moskova ve St. Petersburg’da yarım günlük panoramik şehir turları.

-     Nehir güzergâhında uğranılan limanlardaki turlar.

-     Programda belirtilen havalimanı transferleri.

-      Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.

-     Gemide valiz taşıma hizmeti.

-     Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği.

-     Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi.

-     Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus   Dansları dersi, Rus mutfağı, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi)

-     Havalimanı ve Liman Vergileri (Kişi başı 580 Euro)

-     Gemi personeli servis ücreti (Günlük kişi başı 10 Euro toplamda kişi başı 60 Euro) Gemide nakit ödenmektedir

-      Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe suyu

-      Rusya Vize ücreti (Normal pasaport sahipleri e vize alabilmektedir)

-     Seyahat iptal sigortası

-      Yurt dışı çıkış harcı

-     Ekstra Turlar (Gemi firmasında düzenlenmektedir ve nakit Euro şeklinde ödenebilir, kredi kartı geçerli değildir)

-     Rehber, yerel rehber, kara turlarındaki görevliler, şoförler ve diğer görevlilere ödenecek bahşişler (50 Euro olup ödenmesi mecburdur ve acenta tarafından tahsil edilir)

*** Yeşil Pasaportlara Vize uygulaması yoktur.

*** Rusya umuma mahsus pasaportlara (normal pasaport) vize istemektedir. Pasaport tipi ayrımı yapılmaksızın, Rusya’ya giriş için tur bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan ve hiçbir şekilde zedelenmemiş, dikişlerinde herhangi bir sökülme olmayan pasaport gereklidir.

Yıpranmış veya hasar görmüş pasaportu olan misafirler Rusya girişinde deporte edilmekte ve aynı uçakla geri gönderilmektedir.

  • Tur hareket tarihinden 70 gün öncesine kadar CEZASIZ İPTAL hakkı (Tur hareket tarihinden 70 gün öncesine kadar Cezasız iptal hakkı sadece gemi kısmı için geçerlidir. Uçak bileti, otel ve vize ücret kesintileri ayrıca yansıtılacaktır)
  •  69 gün – 40 gün arası %50 ceza uygulanır!
  •  39 gün – 22 gün arası %80 ceza uygulanır!
  • 21 gün ile tur hareket günü arası %100 ceza uygulanır!

 

NOT: Yukarıdaki iptal şartları sadece gemi kısmı içindir. Uçak bileti, otel ve vize ücreti kesintileri ayrıca yansıtılacaktır!  

 

DEĞERLİ DOSTLAR,

Katılacağınız VOLGA NEHİR TURU ile ilgili, seyahatinize başlamadan önce sizlere kolaylık sağlayacağına inandığımız bazı faydalı bilgiler aşağıda dikkatinize sunulmuştur. Seyahat öncesi bu bilgileri okumanız size daha rahat ve kolay bir yolculuk yapmanızda önemli katkılar sağlayacaktır.

Siyaset ve ekonomisindeki değişikliklerle Rusya 1990’lı yılların ortalarında turizm ve uluslararası dünya’ya açılmıştır. Bu seyahatiniz ülke ekonomilerine katkı sağladığı gibi aynı zamanda iki ülke arasında son yıllarda büyük bir hızla gelişen kültür alışverişine ve dostluğa da sebep olacaktır. Bu ipuçları, karşılaşabileceğiniz engelleri kolaylıkla aşabilmeniz için hazırlanmış faydalı bilgi ve önerilerdir. Bir yolculuğa çıkmadan önce gideceğiniz yer hakkında ne kadar çok bilgi edinirseniz daha az sürprizle karşılaşırsınız ve bu da yaptığınız seyahati mükemmel kılar. Bunun için seyahat kitaplarından veya internetten de faydalanabilirsiniz. Eğer böyle bir çalışma ile bu tura katıldınız ise TEŞEKKÜR EDERİZ..

VOLGA NEHİR GEMİSİ

Sadece Rusya iç suları üzerinde seyir için inşa edilmiş olan gemimiz, bir nehir gemisidir ve büyük kruvaziyer gemileri ile mukayese edilmemelidir. Her şeyden önce bu gemi size, böylesine eşsiz ve farklı bir ülkedeki değişik coğrafyaları ve zengin kültürel mirasları tanımanıza vasıta olacaktır.

Bu yolculuk esnasında, çok ender de olsa su seviyeleri, hava durumu ve liman işlemleri gibi maalesef kontrolümüzde olmayan nedenlerden dolayı güzergah değişikliği veya gecikme olabilir. Bunun için anlayışlı ve sabırlı olmanızı rica ederiz. Denizler hukukuna istinaden bir gemide kaptan hukuku temsil etmektedir ve o gemide bulunan yolcularının güvenliğinden ve rahatından sorumludur. Yolculuk esnasında olabilecek kötü hava koşulları, yüksek veya düşük su seviyeleri, rıhtımlarda olabilecek teknik nedenlerden dolayı kaptan geminin hareket saatlerinde veya güzergahında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Yapılacak olan kara programlarında ziyaret edilecek müzeler, galeriler veya anıtların ziyaret saatlerinde olan değişiklikler nedeniyle programları değiştirebilir ki bütün bunlar sizin güzel bir yolculuk yapmanız için alınmış kararlar olduğundan anlayış ve işbirliğiniz için teşekkür ederiz.

KÜLTÜREL FARKLILIKLAR

Seyahat ettiğiniz ülkelerin sosyal, siyasi ve kültürel geçmişlerinin sizin ülkenizden farklı olduğunu unutmayınız. Bu duruma önyargıyla yaklaşmayınız ve halkları, kültürlerini, tarihlerini ve ülkelerini tanımaya çalışınız. Rusya tarihi boyunca savaşlar, altüst oluşlar yaşamış, uzun yıllar kapalı kalmış ve hala geçiş dönemi sancılarını yaşayan bir ülkedir. Alışık olmadığımız kimi uygulama ve davranışlarla karşılaşabiliriz. Bu duruma anlayışla yaklaşınız, bu ülkenin standartlarını ve zihniyetini lütfen kendi ülkeniz ile mukayese etmeyiniz.

İKLİM, HAVA DURUMU VE KIYAFET

Yaz aylarında yolculuk güzergahındaki şehirlerde ortalama sıcaklık 17-22 derece. Bazı günler sıcaklık 30 dereceyi geçiyor, bazı günler ise yağmurla birlikte sıcaklık da düşüyor. Sıcaklığın değişken olabileceği göz önünde bulundurulmalı ve gerekli önlemler alınmalıdır. Seyahate çıkarken yanınıza yazlık giysilerinizin yanı sıra serin havalarda giyeceğiniz 1-2 adet kazak veya hırka, soğuk ve rüzgardan koruyucu bir mont, yağmurlu havalar için yağmurluk, şemsiye ve kapalı bir ayakkabı almayı unutmayınız. Ana limanlar olan Moskova ve St. Petersburg’da yoğun bir program var. Burada düzenlenen turlarda limandan şehir merkezine ve diğer noktalara gemi şirketlerinin tahsis ettiği otobüslerle gidiliyor. Diğer limanlarda otobüslü turlardan başka, yürüyerek yapılan turlar da bulunuyor. Bu nedenle rahat giysiler ve yürüyüş için uygun ayakkabılar almak gerekiyor. Gemi yolculuğunun başlangıcında kaptan ve mürettebat ile tanışma toplantısı, yolculuğun sonunda ise veda yemeği düzenleniyor. Bu günler için zorunlu olmasa da şık bir elbise götürülmesi önerilir. Bazı bölgelerde sıcak havalarda sivrisinek olabiliyor. Bu yüzden bir sinek kovucu ve sivrisinek ısırıklarına karşı koruyucu sprey, losyon v.b. bulundurmakta fayda var.

BAGAJ

Valizinize koyduğunuz eşyaların bir listesini çıkarmanızı tavsiye ederiz. Bagajınızın kaybı durumunda, havayolları tarafından tazmini için bu liste size yardımcı olacaktır. Unutmayın ki bagaj kaybı bizim, gemi şirketinin veya rehberinizin sorumluluğu olmayıp tamamıyla havayollarına bağlı bir sorundur. Ayrıca tam kapsamlı bir seyahat sigortası yaptırmanız da en iyi çözümdür. Valizinize muhakkak İsim Soyadı, adres ve telefon numaranızı içeren bir etiket yapıştırınız. Sizin için hayati önem taşıyan ilaç v.b. eşyaları uçağa verilecek valiz içine değil, kabinde yanınıza alacağınız çantaya koyunuz.

SAĞLIK / AŞI

Seyahate çıkmadan önce özel durumunuz var ise lütfen doktorunuz ile görüşünüz. Gemide gerektiğinde yardımcı olacak doktor vardır. Acil durumlarda nehir boyunca tıbbi merkezlere ulaşılabilinmektedir. Gemide doktor yardımı ve hastanelerdeki muayene ve diğer tıbbi müdaheleler ücrete tabiidir. Her yolcunun, tıbbi masrafları ve geri dönüş garantisi teminatlarını içeren seyahat sigortası yaptırmasını tavsiye ederiz.

KABİNLER

Yukarıda da belirtildiği gibi Rusya iç sularındaki seyir için inşa edilen gemiler büyük kruvaziyer gemilerinden farklıdır ve daha küçüktür. Buna bağlı olarak kabinlerin boyutu da küçüktür. Standart kabinlerin toplam alanı 9 metrekare civarındadır. Kamara eni 2-2,5 metre boyu ise 3,5-4 metredir.  İki kişilik kabinlerde her biri 70-80 cm eninde tek kişilik iki adet yatak, aralarında 40 santimetrelik küçük bir masa bulunuyor. Ayrıca eşyalar için bir dolap, duş ve tuvalet bulunmaktadır. Tek kişilik kabinlerin eni biraz daha dardır. Alt güvertedeki kabinler hariç diğer tüm kabinler açılabilir pencereli dış kabinlerdir. Gemi içerisinde kullanılan elektrik prizleri Türkiye ile aynı standartta olup 220 volt tur. Özel balkonlu kabin yoktur.

RESTORAN, YEMEK VE BARLAR

Gemide Tam pansiyon konaklama akşam yemeği ile başlar ve son gün sabah kahvaltısı ile sona erer. Sabah kahvaltısı açık büfe, öğle ve akşam yemekleri set menü (genellikle bir soğuk başlangıç, çorba, ana yemek, tatlı, çay veya kahve) şeklindedir. Sabah kahvaltıları yeterli ama Türkiye’deki gibi zeytin veya beyaz peynir türleri yoktur. Restoran ve barlara hariçten içki getirmek kesinlikle yasaktır. Gemi seyahatiniz boyunca ana kara olarak adlandırılan Moskova ve St.Petersburg’da yoğun program olan günlerde ve yoğun şehir trafiği sebebiyle zaman kazanmak adına öğle yemekleri kumanya olarak verilebilir.

SİGARA

Kabinlerde ve kapalı alanlarda sigara içmek kesinlikle yasaktır. Sadece güvertelerde belirlenmiş alanlarda sigara içilebilir.

GÜNLÜK PROGRAM

Sizlere Türkiye’den verilen tur programları gemi seyahatinizin öngörülen genel bir programıdır. Rehberleriniz tarafından gemide düzenli olarak her gün bir sonraki güne ait güncel tur programı odalarınıza Türkçe olarak bırakılacaktır. Nehir gezinizin programı nehir koşulları ve kimi diğer faktörlere bağlı olduğundan, varış ve hareket saatleri değişebilir.

Söz konusu koşullara bağlı olarak programlarınız yeniden organize edilecek ve size bildirilecektir.

TURLAR – EKSTRA TURLAR

Cruise gemilerindeki seyahatlerden farklı olarak Rusya’daki nehir turlarında birçok tur (Moskova’da şehir turu ve Kremlin, St. Petersburg’da şehir turu ve Hermitaj, ve yine uğranılan limanlardaki şehir turları) programınıza dahildir. Moskova ve St. Petersburg’da kalan boş zamanlarınızı en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlayacak ekstra ücretli turlar organize edilmektedir. Profesyonel rehberler eşliğinde yapılan bu turlara katılmanızı öneririz. Ekstra tur fiyatlarındaki para birimi Avrodur. Gemideki ekstra tur ödemelerinde sadece nakit Euro, Dolar veya Ruble geçerlidir. Ekstra tur otobüsleri sadece ekstra tura katılmış misafirler içindir ve turlara katılmayanlar bu otobüslerden yararlanamazlar.

GEMİ MÜRETTEBATI

Gemide çalışan mürettebat genellikle Rusya’nın taşrası diyebileceğimiz sınırlı ekonomik koşullara sahip küçük şehirlerden gelen insanlardır ve bu nedenle yabancı dil bilmezler. Bu duruma anlayışla yaklaşmanızı rica ederiz. Mürettebat içinde yabancı dil bilenler gemi rehberleri ve resepsiyon çalışanlarıdır. Gereken durumlarda rehberlerinizden yardım isteyebilirsiniz.

BAHŞİŞ

Dünyanın hemen hemen bütün ülkelerinde otel, restoran ve seyahat endüstrisinde çalışan insanlar gelirlerinin büyük bölümünü bahşişlerden elde etmektedirler. Bunu göz önüne alarak en büyük gelir kaynakları bahşiş olan gemi personeli ve diğer hizmet aldığınız kişilere uygun miktarda bahşiş vermeniz çalışan personeli fazlası ile memnun edecektir.

BAHŞİŞ ÇEŞİTLERİ

Bahşiş Havuzu:

Geminin daimi mürettebatı için toplanacak bahşiş, sizlerden tur lideriniz tarafından programlarınızda belirtilen miktar doğrultusunda teslim alınacaktır. Gemide sizin görmediğiniz ancak size hizmet veren, gemici, makine dairesi çalışanları, aşçı, temizlikçi, çamaşırhane çalışanı gibi, personele verilen bahşişler kaptan ve gemi müdürü nezaretinde bir bahşiş havuzu yapılır ve burada toplanan para dağıtılır.

DÖVİZ

Rusya para birimi Rubledir. Günlük hayatta alışverişlerde sadece Ruble kullanılır. Hediyelik eşya satan turistik dükkanlarda Ruble dışında Avro ve Dolar da geçerli. Kredi kartı büyük şehirlerde çoğu yerde kabul ediliyor. Küçük şehir, kasaba ve köylerde kredi kartı kullanımı hiç yok veya çok sınırlı. Yanınıza Dolar veya Euro alabilirsiniz ama daha çok Euro almanız önerilir. Rusya’ya varışta uygun yer ve zamanda günlük kullanım için döviz bozdurmanız sağlanacaktır.

SERVİS

Aldığınız servisle ilgili herhangi bir şikayetiniz veya karşılaştığınız herhangi bir problem var ise lütfen rehberinizi anında bilgilendiriniz.

-Gemiye check-in esnasında pasaportlarınız gemi yetkilileri tarafından teslim alınacak ve gezi sonunda sizlere iade edilecektir.

-Size verilen gemi kartlarında Gemi adı, ana limanların adresleri ve acil durumlar için gerekli telefon numaraları yazmaktadır. Kartınızı limanlarda gemiden ayrılırken yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Gemide fiyata

dahil olan tam pansiyon konaklama haricinde yapacağınız kişisel harcamalarınız oda hesabınıza kaydedilecektir. (Ekstra içecekler, çamaşır, kuru temizleme v.b.) Seyahatin son günlerinde size bildirilecek hesap ekstreleri ile hesabınızı RUBLE ya da KREDİ KARTI ile ödeyebilirsiniz. Gemi içerisindeki fiyatlar EURO ve RUBLE bazındadır.

-Limanlarda geminin hareket saatinden yarım saat önce gemiye giriş için kapılar kapanmaktadır. Gemi kalkış saatinden önce size bildirilmiş olan gemide son bulunma saatine mutlaka uymanızı önemle rica ederiz.

-Gemi hareket ettikten sonra bazı yerlerde cep telefonları çekmeyebilmektedir.

-Seyahatinizle ilgili tüm detaylar gemiye giriş günü rehberiniz tarafından yapılacak toplantıda sizlere anlatılacaktır.

Bu verdiğimiz bilgilerin, yolculuğunuzun daha rahat ve sorunsuz geçmesi için yardımcı olacağını umuyor İYİ YOLCULUKLAR diliyoruz..

Tur Bilgileri

Fiyat

1449 EUR

Lokasyon

Tur Süresi

10 Gün

Tur Tipi

Bize Ulaşın

Rezervasyon İçin: