ABİDİN LUTFİ DEMİR’LE DÜNYAYI GEZİYORUZ GEZİ GRUBU
LATİN AMERİKA TURU
18 – 29 KASIM 2024

LATİN AMERİKA

Tur Hakkında...

ABİDİN LUTFİ DEMİR’LE DÜNYAYI GEZİYORUZ GEZİ GRUBU

LATİN AMERİKA TURU

18 – 29 KASIM 2024

TÜRK HAVAYOLLARI İLE

11 GECE 12 GÜN

Tur Programı

Abidin Lutfi Demir’le Dünyayı Geziyoruz Gezi Grubu üyeleriyle İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde sabah saat 07.30’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK15 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.45’te Buenos Aires’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22.30’da Buenos Aires’e varışımızla birlikte otelimize transfer ve yerleşmenin ardından geceleme otelimizde.

Kahvaltının ardından yarım günlük panoramik Buenos Aires şehir turumuzu yapacağız. Bu turumuz esnasında San Martin Alanı,Avenida Julio 9, Obelisk, Casa Rosada, Palermo Parkı, San Thelmo, La Recoletta, Eva Peron’un Mezarı, Florida Alışveriş Caddesi, Pilar Kilisesi, eski ve yeni limanların bulunduğu La Boca, Metropolitan Katedrali, Kongre Sarayı, ve Colon Tiyatrosu göreceğimiz yerler. Turdan sonra otelimize transfer ve serbest zaman. Alışverişlerinizi Buenos Aires’in en ünlü alışveriş bölgesi olan, trafiğe kapalı Parque Florida’da yapabilirsiniz. (Galerias Pacifico Alışveriş Merkezi). Geceleme Buenos Aires otelimizde.

Kahvaltının ardından düzenleyeceğimiz tam gün öğle yemekli Delta / Tigre turuna katılıyoruz. Bu turumuz esnasında Buenos Aires’in Rio de la Plata Nehri kıyılarına kurulmuş olan yerleşim bölgelerini, El Turco diye bilinen Carlos Menem’in ikametgahını görecek, tekne ile nehirde gezecek, Buenos Aires’in şehir dışındaki en güzel yerlerini göreceksiniz. Recoleta, Palermo ve San Isidro bölgelerini geziyoruz. Arjantin’in 1858’den kalma en eski cafesi olan Cafe Tortoni ‘de kahvemizi içtikten sonra otelimize dönüş ve dinlenmek için serbest zaman. Ardından arzu edenlerle ekstra olarak düzenlenecek olan akşam yemeği için otelimizden hareket. Tango’nun Vatanı Arjantin’in en eski Tango evi olan La Ventana’da veya El Viejo Almacen‘de yemekli Tango show programına katılıyoruz .Burası tarihi bir ev olup, yakın bir zamanda içi restore edilmiş, Arjantin’in milli dansı olan Tango’yu Buenos Aires’te en güzel şekliyle icra eden mükemmel ambiansa sahip yerlerden biridir. Geceleme otelimizde.

Kahvaltının ardından düzenleyeceğimiz tam günlük öğle yemekli Uruguay’ın 1995 yılında UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine dahil edilmiş en eski şehri URUGUAY – COLONIA turuna iştirak ediyoruz. Latin Amerika Kıtasına gelmişken “başka bir ülkeyi de görmeden gitmek olmaz” diyenlere kaçırılmaz bir fırsat sunan turda, Buenos Aires’ten binilecek feribotla Rio De la Plata nehri üzerindeki 3 saatlik bir yolculuktan sonra varılacaktır. Colonia del Sacramento kentinin tarihi dokusunu tanımaya yönelik tam gün sürecek olan bu turla Uruguay’ı keşfedebilirsiniz. 1680 yılında Portekiz’liler tarafından kurulmuş olan bu şehir, tam 5 defa Portekiz ile İspanyol’lar arasında el değiştirmiştir. Colonia’nın mimarisi İspanyol ve Portekiz tarzını yansıtan bir senteze sahiptir. Dönüşün ardından geceleme otelimizde.

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra yerel havayollarıyla ile saat 09.20’de dünyanın en büyük 3 şelalesinden biri olan Iguaçu Şelalelerine hareket. (ARA UÇUŞ SAATİ DEĞİŞEBİLİR) Yaklaşık 2 saatlik bir uçuştan sonra Iguaçu’nun Arjantin tarafında kalan yağmur ormanları içerisindeki havalimanına iniş. Burada bekleyen özel otobüsümüz ile 3 ülkeyi birbirinden ayıran dostluk köprüsü üzerinden sınırı geçerek Brezilya tarafındaki otelimize transfer olmadan önce Iguaçu şelalelerini yürüyerek bir tur yapacağız. Iguazu Şelaleleri’nin, Brezilya tarafındaki; Floriano, Deodoro, Banjamin Constant, Salto Union gibi isimlenen şelalenin en önemli panoramik noktalarını ve patikalarını yürüyerek gezeceğiz. (Yanınıza bol miktarda film alınız ve makinelerinizi şarj ediniz) (Brezilya / Arjantin / Paraguay) (Pasaport işlemleri sınırda yapılmakta olup sınırı geçerken otobüs değiştirmek gerekebilir.) Odaların dağılımının ardından dinlenmek ve otelimizin keyfini çıkarmak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltısının ardından Iguazu Şelaleleri’nde hayatınızın en güzel tecrübelerinden biri olarak hatırlayacağınız Macuco Safari ve Tekne Gezisi yapacağız. Bugün önce orman içinde bir süre yürüyecek, daha sonra da botlar ile şelalelerin döküldüğü Parana Nehrinde gezeceğiz (suların sakin olması durumunda botla şelalelerin altına da girebiliriz) (Bu tura iştirak ederken yanınıza yedek olarak şort, tişört ve havlu alınız, yanınızda değerli eşyalarınızı götürmeyiniz). Turumuzun ardından otele dönüş ve serbest zaman. Akşam arzu edenlerle ekstra olarak düzenlenecek zengin açık büfe yemekli Iguaçu Geceleri adlı Raffa Inn yemekli show programına katılıyoruz. Bu yemek esnasında 5 Latin Amerika ülkesinin harikulade folklorik danslarını izleyeceksiniz. Geceleme Iguaçu’da otelimizde.

Kahvaltının ardından Güney Amerika’nın en fakir ülkelerinden biri olan ve Dünya Kupası finallerine parasızlık yüzünden milli takımlarını gönderemeyerek dünyanın ilgisini çeken ve çeşitli yardımlarla bu büyük turnuvaya katılabilen Paraguay’ın Del Este şehrine gideceğiz. Otelimizden yaklaşık 45 dakika uzaklıkta olan Del Este şehri vergiden muaf bir alışveriş şehri olup, dünyanın en büyük 5 pazarından biridir. Günlük ticaret hacmi yaklaşık 50 milyon USD olan bu şehirde ticaret göçmen olarak buraya yerleşmiş Filistinlilerin, Suriyelilerin, Musevilerin, Brezilyalıların, Japonların ve Çinlilerin elindedir. Bu ilginç turdan sonra otelimize dönüş. (Bu tur için özel izin alınması gerekmektedir. Nadir de olsa bazen ülkeye giriş isteği yetkili makamlarca reddedilebilmektedir. Dolayısıyla bu turun gerçekleşememesi durumunda gerek Ak Limosa Turizm gerek Türk rehberimiz ve yerel rehber sorumlu değildir.) Turumuzun ardından otele dönüş ve geceleme otelimizde.

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra yerel havayolları ile 12.53’te Güney Amerika Kıtasının turizm mabedi olarak bilinen ve dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Rio de Janeiro’ya hareket ve varış. (ARA UÇUŞ SAATİ DEĞİŞEBİLİR). Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce bu güzel şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Silva Köprüsü, Guana Bara Körfezi, Dünyaca ünlü Copacabana ve Ipanema Plajları, Maracana Stadyumu, Katedral, Şehir Tiyatrosu, Corcovado, Kraliyet Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi, Milli Kütüphane, Vargas Caddesi göreceğimiz yerler. Turumuzun ardından otelimize transfer.

Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu edenler rehberleri ile birlikte Copacabana Plajında yürüyüşe çıkabilir ya da plaj yolu üzerinde kurulan otantik pazardan el işi eşyalar ya da oldukça ucuza yağlı boya tablolar satın alabilirler. Geceleme otelimizde.

Kahvaltının ardından Rio’nun iki tepesinden biri olan Sugar Loaf Tepesine çıkacağız. Praia Vermelha’dan geçilerek teleferik ile Urca Tepesi’ne çıkışın ardından yapılacak kısa bir gezintiden sonra, ikinci bir teleferik ile 396metre yükseklikteki Rio’nun simgesi tepeye varacağız. Guanabara Körfezi’nin Atlantik ile buluştuğu noktada yükselen görkemli Pao de Açucar “Şeker Kalıbı Tepesi”nin görülmesinin ardından dünyanın en büyük değerli taş üreticilerinden biri olan Brezilya’nın en büyük mücevher fabrikasını ve mağazasını gezeceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman.

Akşam arzu edenlerle ekstra olarak düzenlenecek olan Marius Restaurant’ta akşam yemeğimiz için transfer oluyoruz. Yemeğimizin ardından dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan ve adı ülke ile özdeşleşmiş Plataforma’da Samba Show programına katılıyoruz. Geceleme Rio De Janeiro’da otelimizde.

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman ve plaj keyfi. Geceleme Rio De Janeiro’da otelimizde.

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra erkenden odaların boşaltarak bavullarımızı emanete teslim ederek dünyaca ünlü 1,150 ton ağırlığında 38 metre uzunluğunda Hz. İsa heykelinin bulunduğu Corcovado tepesine çıkacağız. Kenti tepeden kutsayan İsa Heykeli’nin bulunduğu Corcovado “Kambur Tepesi”nde şehri kucaklarcasına ellerini iki yana açmış duran Cristo Redentor önünde kent haritası gözler önüne serilmektedir. Ardından vaktimizin müsait olması halinde Barro Shopping alışveriş turumuzu düzenliyoruz.

Turlar sonrası otelimize transfer. Valizlerimizin alınması ve havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra yerel Hava Yolları ile Sao Paolo’ya hareket. Varışın ardından Dış Hatlar Terminali’ne geçiş ve Türk Hava Yollarına ait TK194 sefer sayılı uçuş ile 22.25’te İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

Yerel saat ile 17:05’te İstanbul’a varış ve bir sonraki seyahatimizde görüşmek dileğiyle turumuzun sonu.

4735 USD (iki kişilik odada kişi başı)

ÖDEME TABLOSU KAYIT ANINDA 1000 USD

30 ARALIK 2023 TARİHİNE KADAR 300 USD

30 OCAK 2024 TARİHİNE KADAR 300 USD

28 ŞUBAT 2024 TARİHİNE KADAR 300 USD

30 MART 2024 TARİHİNE KADAR 300 USD

30 NİSAN 2024 TARİHİNE KADAR 300 USD

30 MAYIS 2024 TARİHİNE KADAR 300 USD

30 HAZİRAN 2024 TARİHİNE KADAR 300 USD

30 TEMMUZ 2024 TARİHİNE KADAR 300 USD

30 AĞUSTOS 2024 TARİHİNE KADAR 300 USD

30 EYLÜL 2024 TARİHİNE KADAR 300 USD

15 EKİM 2024 TARİHİNE KADAR KALAN TUTAR

 • Rio de Janeiro // Marius Restaurant Akşam Yemeği (esasında extra tur olmayıp grup fiyatı alınarak sizinle paylaşılacaktır, sadece ulaşım için ücret söz konusu olabilir.)
 • Rio de Janeiro // Plataforma Samba Show (giriş ücreti öğrenilerek sizinle paylaşılacaktır, sadece ulaşım için ücret söz konusu olabilir.)
 • Arjantin’in en eski Tango Evi olan La Ventana’da veya El Viejo Almacen’de yemekli Tango Show

SEVGİLİ DOSTUMUZ AŞAĞIDA YER ALAN AÇIKLAMALARI DİKKATLE OKUMANIZI VE TURUMUZA BU AÇIKLAMALARI OKUDUKTAN VE KABUL ETTİKTEN SONRA KAYIT OLMANIZI ÖNEMLE RİCA EDERİZ. TURA İLK ÖDEMEYİ YAPMANIZ AŞAĞIDA YAZILI ŞARTLARI KABUL ETTİĞİNİZ ANLAMINA GELMEKTEDİR. O NEDENLE DİKKATLE OKUMANIZI YENİDEN ÖNERİRİM.

TUR ŞİRKETİ İLE YAPILAN ANLAŞMA GEREĞİNCE TURUMUZ 15 KİŞİLİKTİR. BU SAYININ ALTINDA KALINMASI HALİNDE TUR ŞİRKETİNİN TURU İPTAL ETME HAKKI BULUNMAKTADIR. TURUN İPTALİ DURUMUNDA KATILIMCILARA ÖDEDİKLERİ PARALAR EKSİKSİZ İADE EDİLECEKTİR. TURA KAYIT OLDUĞU HALDE GEÇERLİ BİR MAZERETİ (KENDİSİNİN VEYA 1. DERECE YAKINININ BELGELENEBİLİR VE BU SEYAHATE KATILIMINA ENGEL BİR SAĞLIK SORUNU VEYA ÖLÜM DURUMU) OLMAKSIZIN TUR KAYDINI İPTAL ETMEK İSTEYENLERİN ÖDEMELERİ İADE EDİLMEMEKTEDİR.

SİZDEN ÇOK ÖNCEDEN BU GEZİYE KARAR VERMENİZİ İSTİYORUZ. HAYATIMIZIN HER ZAMAN PLANLADIĞIMIZ GİBİ GİTMEDİĞİNİ DE BİLİYORUZ. SAĞLIK SORUNUYLA İLGİLİ OLARAK GEZİYE KATILAMAMA DURUMUNDA ÖDEMENİZİN OLABİLECEK EN FAZLA KISMI SİZE İADE EDİLECEKTİR. ANCAK BU İPTALİN ACENTAYI DA ZARARA SOKMAMASI GEREKİR. ADINIZA ACENTA TARAFINDAN UÇAK BİLETLERİ ALINMAKTA OTELLERE VE DEĞİŞİK ULAŞIM FİRMALARINA (OTOBÜS-TREN v.b) DEPOZİT ÖDENMEKTEDİR. ACENTANIN ALAMAYACAĞI KISIM HARİÇ DİĞER KISMI SİZE İADE EDECEĞİNE EMİN OLMANIZI İSTİYORUM. DAHA ÖNCEKİ GEZİLERİMİZE KATILANLAR NE DEMEK İSTEDİĞİMİZİ VE KİMSENİN MAĞDURİYETİNE NEDEN OLMADIĞIMIZI BİLİRLER. SİZLERDEN YUKARIDA YER ALAN TUR PROGRAMINI VE SONUNDAKİ AÇIKLAMALARI DİKKATLE OKUMANIZI VE TURUMUZA BU AÇIKLAMALARI OKUDUKTAN VE KABUL ETTİKTEN SONRA KAYIT OLMANIZI ÖNEMLE RİCA EDERİZ. TURA İLK ÖDEMEYİ YAPMANIZ AŞAĞIDA YAZILI ŞARTLARI KABUL ETTİĞİNİZ ANLAMINA GELMEKTEDİR.

• Turlarımızın tamamı karşılıklı iyi niyet ve güven esasına dayalı olarak yürütülmekle birlikte aşağıdaki hususları dikkatle okumanızı dileriz. Tura kayıt olurken tur bedelinin ne şekilde ödeneceği sizlere bildirilmiştir. Ödeme tarihlerine dikkat etmenizi ve son ödeme gününe kadar ödeme yapmanızı önemle rica ederiz. Tur bedelinin tura 21 gün kalaya kadar ödenmesi gerekmektedir. Tura 21 gün kalaya kadar ödeme tamamlanmaz ise rezervasyonunuz ihbarsız olarak iptal edilecektir. Bu durumda %35 cayma tazminatı size fatura edilecektir. Tura kayıt olurken tur şirketi size Seyahat Sağlık Sigortası yapacaktır. Lütfen sigorta poliçenizi okuyup sigorta kapsamında nelerin olduğunu dikkatli olarak okuyunuz. Bu sigorta sizin seyahat başlamadan ve başladıktan sonra seyahati zorunlu da olsa iptaliniz ile ilgili bir teminatı kapsamamaktadır.

• Ak Limosa Turizm programın içeriğini bozmadan şehirlerin program içerisindeki sırasını değiştirebilir.

• Tur programımızda belirtilen panoramik şehir turları veya çevre turları herhangi bir müze / kale / saray v.b. girişi veya ören yeri girişi içermez.

• Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.

• Otellere check-in saati öğlen 12.00 ile 14.00 arasıdır.

• Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır.

• Bu tur için yanınızda 1 adet yağmurluk, en az 2 çift rahat yürüyebileceğiniz ayakkabı, kalın bir kazak veya hırka mutlaka bulundurunuz.

• Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet. Vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

• İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentemizin inisiyatifinde değildir.

• Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de Ak Limosa Turizm kesinlikle sorumlu değildir.

• Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.

 • Türk Havayolları ile İstanbul – Buenos Aires – Sao Paolo – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuş
 • Yerel Havayolları ile Buenos Aires – Iguassu – Rio de Janeiro – Sao Paolo uçuşları
 • Buenos Aires – Colonia del Sacramento Hızlı Feribot Bileti (gidiş dönüş)
 • Paraguay Del Este Gidiş Dönüş ulaşım ve Şehir Turu
 • 4* otellerde 4 gece Buenos Aires, 3 gece Iguassu, 3 gece Rio de Janeiro’da 10 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Tüm şehirlerde Havaalanı – Otel – Havaalanı Transferleri
 • Otellerde bagaj taşıma ücretleri
 • Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Yurtdışı Seyahat ve Sağlık Sigortası (belirli limitler dahilinde)
 • Ak Limosa Turizm Profesyonel Rehberlik Hizmetleri ve Refakati
 • Buenos Aires Şehir Turu, Alışveriş Turu
 • Recoleta Turu, Palermo Turu, San Isidro Turu
 • Delta Tigre Turu, Tekne Turu
 • Puerto Madero Yürüyüş Turu
 • Uruguay Şehir Turu
 • Colonia del Sacramento Turu
 • Iguacu / Macuco Safari Parana Nehir Turu
 • Iguacu Şelaler Yürüyüş Turu
 • Rio de Janiero Şehir Turu
 • Rio de Janeiro Sugar Loaf Turu
 • Rio de Janeiro Copacabana Plajı Gece Yürüyüş Turu
 • Rio de Janeiro Corcovado Turu
 • Alışveriş Turu (vakit kalması durumunda)
 • Kişisel harcamalar
 • Programdaki tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Fazla bagaj ücreti
 • Programda yazılı olmayan ve yapılması talep edilen ekstra turlar
 • Rehber, Yerel Rehber, Şoför vs. bahşişler (120 USD olup ödenmesi mecburidir ve acenta tarafından tahsil edilir)

Tur Bilgileri

Fiyat

4735 USD

Lokasyon

Tur Süresi

12 Gün

Bize Ulaşın

Rezervasyon İçin: