ABİDİN LUTFİ DEMİR’LE DÜNYAYI GEZİYORUZ GEZİ GRUBU İLE
MUTLU İNSANLAR ÜLKESİ NEPAL TURU
9 – 20 EKİM 2024

NEPAL

Tur Hakkında...

ABİDİN LUTFİ DEMİR’LE DÜNYAYI GEZİYORUZ GEZİ GRUBU İLE

MUTLU İNSANLAR ÜLKESİ NEPAL TURU

9 – 20 EKİM 2024

11 GECE 12 GÜN

Tur Programı

Abidin Lutfi Demir’le Dünyayı Geziyoruz Gezi Grubu üyeleriyle İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarları önünde saat 16:30’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından TK726 sefer sayılı uçuşla saat 19.40’ta Katmandu’ya hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

Yerel saatle sabah 05.35’te Nepal’in tek Uluslararası Havalimanı Tribhuvan Havalimanına varışımızın ardından özel aracımızla ilk olarak otelimize hareket edeceğiz (NORMALDE OTELE GİRİŞ SAATİ 14.00 OLMASINA KARŞIN BİZ SABAHIN ERKEN SAATİNDE ODALARIMIZA YERLEŞECEĞİZ) kısa bir dinlenmenin ardından renkli sokaklardan yürüyerek Yaşayan Tanrıça'nın evine gideceğiz. Hippilik Döneminde Sultan Ahmet’ten kalkan otobüslerin yolculuğunun sona erdiği caddede gezen Sadular’ı, renkli insanları görecek ve ahşap işlere bayılacağız. Geldiğimiz ülke tam bir fotoğraf cenneti ve sürekli fotoğraf çekeceğiz. Biliyoruz ki hepimiz çok yorgunuz. O nedenle artık dinlenme vakti. Akşam yemeği ardından konaklama otelimizde.

Sabah kahvaltımızdan sonra Çitwan’a doğru yola çıkacağız. Harika yol manzaraları eşliğinde sürecek yolculuğumuz yaklaşık 6 saat sürecektir (Katmandu Çitvan arası 180 km. olup normal yol koşullarında molalarla birlikte 6 saat sürmektedir.) Çitvan’da otelimize giriş yapacağız. Otelimizde alacağımız öğle yemeğinin ardından Dünya Mirası Listesinde yer alan Çitwan Ulusal Parkında yaban hayatın içerisine gireceğiz. Bugün kısa bir orman yürüyüşümüz olacak. Tharı evlerinin arasından geçip Rapti Nehri kenarından gün batımını izlerken yaşayacağınız coşkuyu şimdiden tahmin etmelisiniz. Akşam yemeğinin ardından serbest zaman, konaklama otelimizde.

Sabah erken kahvaltı yapıp Çitwan Ulusal Parkı gezimize devam edeceğiz. Timsah dolu Repti Nehrini kanoyla gezip Çitwan Ulusal Parkına giriş yapacağız. Öğle yemeğimiz için otele dönüp dinleneceğiz. Saat 13.00’te yine orman gezintisine başlayacağız. Otelden 4×4 jeep ile orman gezimiz başlayacak. Dünyanın zirvesi Everestler’in eteklerinde, Himalayalar’ın gölgelerine ev sahipliği yapan Nepal için, Çin ve Hindistan arasındaki “Yer Elması” denmektedir. İşte bu ruhani ülkede bulunan ve 1984’te Dünya Mirası listesine alınan Çitwan Ulusal Parkında birbirinden farklı kuş, balık ve hayvan türlerine yuva olmasıyla, kuşkusuz hayatınızda yaşayabileceğiniz en güzel ve en ilginç safari deneyimlerinden birini yaşayacağız. Gezeceğimiz Ulusal Park tek boynuzlu Gergedan ve Bengal Kaplanıyla ünlüdür. Eğer çok şanslıysak Bengal Kaplanını da göreceğiz. Geyik, tek boynuzlu gergedan, kaplan, ayı, maymun gibi hayvanların gölgesi kameramızda olacak. Saat 18.30 gibi otele dönüş yapacağız. Akşam yemeğinden sonra Çitwan’ın özelliği olan Tharı Kültür Gösterisi’ne tanıklık edeceğiz. Konaklama otelimizde.

Sabah kahvaltısından sonra Pokhara’ya doğru yola çıkacağız. Yolculuğumuz muhteşem manzaralar eşliğinde 5-6 saat (Çitvan Pokhara arası 175 km’dir.) sürecek. Yemyeşil dağların göbeğinde inşa edilmiş dar yollardan geçeceğiz. Bu yolculuğun sizleri çok etkileyeceğine eminim. Hindistan’a doğru akan nehir kenarından geçerken dağların tepesinde kurulmuş köyleri göreceğiz. Saat 14.00’te Pokhara’da olacağız. Sonrasında manzaranın keyfini çıkarıp dinleneceğiz. Konaklama otelimizde.

Bugün yine muhteşem bir güne uyanacağız. İlk olarak Aşk Şehri Pokhara’da Fewa göl kenarından Annapurna Dağlarını görmek için Sarangkot Tepesine gideceğiz. Muhteşem manzaralar eşliğinde güne uyanmanın keyfiyle otele dönüp kahvaltı yapacağız. Kahvaltı sonrası Dünya Barış Stupası, Devi's Fall, Gupteşor Mağarası, Tibetlilerin Göçmen Kampını göreceğiz. Konaklama otelimizde.

Nepal seyahatimizin en enteresan günlerinden birisini yaşayacağız. Kahvaltıdan sonra 4x4 jeeplerle köy yolundayız, yolun sonunda Dampus Tepesinde olacağız. Buradan Annapura Sıra Dağlarını ve karlı doruklarını göreceğiz. Bu köyde yaşayacaklarımız ve yapılacak meditasyonla ruhunuz ve bedeninizin coşkusunu şimdiden düşünmenizi ve heyecanlanmanızı rica ediyorum. Köyde orman içinde yürüyüşlerimiz olacak. Konaklama köyde köy evlerinde olacaktır.

Sabah kahvaltıdan sonra 4×4 jeep ile dönüş yolunda olacağız. Annapurna Sıra Dağları, Vadiler, Köyler sizleri çok etkileyecektir. Dağdaki küçük köylerdeki yaşamların yüreklerinize dokunacağınıza ve anılarınızda özel bir yeri olacağına eminim. Lokal halkla kuracağınız iletişim, okullar, çocuklar tarlalarda çalışan Nepal’liler bizlere Nepal’lilerin günlük yaşamına tanıklık etme fırsatı verecek. Pokharaya dönüş ve serbest zaman.

Sabah kahvaltısı sonrası Katmandu'ya dönmek için uçak yolculuğumuz olacak. Katmandu’ya varışla Katmandu’nun keşfine başlayacağız. Geldiğimiz ülke tam bir fotoğraf cenneti ve sürekli fotoğraf çekeceğiz. Akşam serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Sabah kahvaltısından sonradan Budistlerin kutsal yeri Budanata gideceğiz. Bu devasa ve eski Stupa, Nepal'in en benzersiz anıtlarından birisidir. Dünyanın en büyüğü olduğu söylenen ve Tibet’li göçmenlerin evi olarak tanınan stupa ile ilgili çok değişik söylentiler vardır. Dünyanın 4 yönüne bakan Budanın gözleri, tıklım tıklım sokaklar, sürekli dua eden Tibet’lilerin çok hoşunuza gideceğine eminim. Budanath herkesin hoşuna giden bir huzur mekanıdır. Tabi ki burada Tibet Budizm nedir? Manjuşri kimdir? Stupanın kapısında olan ceylan neyi ifade eder? Niravanaya ulaşma başamakları nedir? Büyük kubbe ne anlamına gelir? öğreneceğiz. Daha sonra Hinduların en kutsal yeri Paşupatinata gidiyoruz. Buraya “Ölü Yakma Yeri” denmektedir. Eğer mümkün olursa burada “Ölü Yakma Töreni” ni göreceğiz. Kutsal Bagmati Nehri kıyısına kurulmuş olan yok edici ve yeniden kurucu Şiva- Pasupatinath tapınağı iki katlı altın çatısı ve gümüş kapılarıyla muhteşem Newari mimarisiyle ünlüdür. Bagmati nehri kenarında ölüler yakılmaktadır. Burada da Şiva kimdir? Parvati kimdir? Hindular neden ölü yakarlar? Sadu kime denir? Vışnu kimdir? Bunları öğreneceğiz. Akşam üstü tepeden şehre bakan Swyambhunat Stupa'ya gideceğiz. Maymunlarla dolu olan bu Stupa’da bayraklar ve dua edenlerin sizleri şaşkına çevireceğine eminim. Sonrasında otelimize döneceğiz. Sonrasında Rüyalar Bahçesine gideceğiz. Katmandu'nun kalabalık, gürültülü ve karmaşık atmosferinden sıyrılarak kendimizi bambaşka bir atmosferde bulacağız. Rüyalar Bahçesi adıyla anılan bu ilginç yerde göz alıcı bahçe düzenlemesi ve etrafta gezinen sincapların burayı benzersiz bir huzur köşesi haline getirdiklerini göreceksiniz. Akşam otele dönüş ve konaklama otelimizde.

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası sanat şehri Patan'a gidiyoruz. Patan demir işleriyle uğraşanlarla dolu olan ve Orta Çağda Budistler'in merkezi konumunda bulunan bir yerdir. Oradan Nepal'in eski başkenti Bhaktapur'a gidiyoruz. Newari mimariyle dolu olan şehirde Nyatpola tapınağının sizleri de etkileyeceğine eminim. Gezi sonrası otele dönüş. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı sonrası sabaha karşı dönüş için havaalanına transfer olacağız. Türk Havayolları TK727 sefer sayılı uçuşuyla uçuş saatimiz sabah saat 07.05’tir. Saat 12.35’te İstanbul Havaalanına varış ve turumuzun sonu.

1685 USD (uçak hariç)

İki Kişilik Odada Tek kişi Konaklama Farkı 375 USD

ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA (İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek zorunda kalacaklarını bildiririz)

Kayıt Anında 385 Usd

Aralık 2023 250 Usd (Uçak Ödemesi)

15 Ocak 2024 125 Usd (Uçak Ödemesi)

15 Şubat 2024 125 Usd (Uçak Ödemesi)

15 Mart 2024 150 Usd

15 Nisan 2024 250 Usd

15 Mayıs 2024 150 Usd

15 Haziran 2024 250 Usd

15 Temmuz 2024 250 Usd

15 Ağustos 2024 250 Usd (Uçak Ödemesi)

15 Eylül 2024 250 Usd

15 Eylül 2024 480 Usd (Uçak Ödemesi)

SEVGİLİ DOSTUMUZ AŞAĞIDA YER ALAN AÇIKLAMALARI DİKKATLE OKUMANIZI VE TURUMUZA BU AÇIKLAMALARI OKUDUKTAN VE KABUL ETTİKTEN SONRA KAYIT OLMANIZI ÖNEMLE RİCA EDERİZ. TURA İLK ÖDEMEYİ YAPMANIZ AŞAĞIDA YAZILI ŞARTLARI KABUL ETTİĞİNİZ ANLAMINA GELMEKTEDİR. O NEDENLE DİKKATLE OKUMANIZI YENİDEN ÖNERİRİM.

- TUR ŞİRKETİ İLE YAPILAN ANLAŞMA GEREĞİNCE BU TURUMUZ EN AZ 6 KATILIMCI İLE GERÇEKLEŞECEKTİR. BU SAYININ ALTINDA KALINMASI HALİNDE TUR ŞİRKETİNİN TURU İPTAL ETME HAKKI BULUNMAKTADIR. TURA KAYIT OLDUĞU HALDE GEÇERLİ BİR MAZERETİ (KENDİSİNİN VEYA 1. DERECE YAKINININ BELGELENEBİLİR VE BU SEYAHATE KATILIMINA ENGEL BİR SAĞLIK SORUNU VEYA ÖLÜM DURUMU) OLMAKSIZIN TUR KAYDINI İPTAL ETMEK İSTEYENLERİN ÖDEMELERİ İADE EDİLMEMEKTEDİR.

- SİZDEN ÇOK ÖNCEDEN BU GEZİYE KARAR VERMENİZİ İSTİYORUZ. HAYATIMIZIN HER ZAMAN PLANLADIĞIMIZ GİBİ GİTMEDİĞİNİ DE BİLİYORUZ. SAĞLIK SORUNUYLA İLGİLİ OLARAK GEZİYE KATILAMAMA DURUMUNDA ÖDEMENİZİN OLABİLECEK EN FAZLA KISMI SİZE İADE EDİLECEKTİR. ANCAK BU İPTALİN ACENTAYI DA ZARARA SOKMAMASI GEREKİR. ADINIZA ACENTA TARAFINDAN OTELLERE VE DEĞİŞİK ULAŞIM FİRMALARINA (UÇAK-GEMİ-TREN-OTOBÜS-FERİBOT v.b) DEPOZİT ÖDENMEKTEDİR. ACENTANIN ALAMAYACAĞI KISIM HARİÇ DİĞER KISMI SİZE İADE EDECEĞİNE EMİN OLMANIZI İSTİYORUM. DAHA ÖNCEKİ GEZİLERİMİZE KATILANLAR NE DEMEK İSTEDİĞİMİZİ VE KİMSENİN MAĞDURİYETİNE NEDEN OLMADIĞIMIZI BİLİRLER.

- SİZLERDEN YUKARIDA YER ALAN TUR PROGRAMINI VE SONUNDAKİ AÇIKLAMALARI DİKKATLE OKUMANIZI VE TURUMUZA BU AÇIKLAMALARI OKUDUKTAN VE KABUL ETTİKTEN SONRA KAYIT OLMANIZI ÖNEMLE RİCA EDERİZ. TURA İLK ÖDEMEYİ YAPMANIZ AŞAĞIDA YAZILI ŞARTLARI KABUL ETTİĞİNİZ ANLAMINA GELMEKTEDİR.

- 1- Turlarımızın tamamı karşılıklı iyi niyet ve güven esasına dayalı olarak yürütülmekle birlikte aşağıdaki hususları dikkatle okumanızı dileriz. Tura kayıt olurken tur bedelinin ne şekilde ödeneceği sizlere bildirilmiştir. Ödeme tarihlerine dikkat etmenizi ve son ödeme gününe kadar ödeme yapmanızı önemle rica ederiz. Tur bedelinin tura 35 gün kalaya kadar ödenmesi gerekmektedir. Tura 35 gün kalaya kadar ödeme tamamlanmaz ise rezervasyonunuz ihbarsız olarak iptal edilecektir. Bu durumda % 35 cayma tazminatı size fatura edilecektir. Tura kayıt olurken tur şirketi size Seyahat Sağlık Sigortası yapacaktır. Lütfen sigorta poliçenizi okuyup sigorta kapsamında nelerin olduğunu dikkatli olarak okuyunuz. Bu sigorta sizin seyahat başlamadan ve başladıktan sonra seyahati zorunlu da olsa iptaliniz ile ilgili bir teminatı kapsamamaktadır.

- 2- Tur şirketi programın içeriğini bozmadan şehirlerin program içerisindeki sırasını değiştirebilir. Tur programımızda belirtilen panoramik şehir turları veya çevre turları herhangi bir müze / kale / saray v.b. girişi veya ören yeri girişi içermez.

- 3- Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz. Otellere check-in saati öğlen 12.00 ile 14.00 arasıdır.

- 4- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır.

- 5- Bu tur için yanınızda 1 adet yağmurluk, en az 2 çift rahat yürüyebileceğiniz ayakkabı, kalın bir kazak veya hırka mutlaka bulundurunuz.

- 6- Lütfen seyahatiniz esnasında özellikle ülkeye girişte yanınızda açık yiyecek bulundurmayınız. Aksi takdirde gümrük görevlilerinin kurallar çerçevesinde parasal bir müeyyide uygulama hakkı söz konusu olacaktır.

- 7- Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet. Vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

- 8- İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentemizin inisiyatifinde değildir.

- 9- Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de tur şirketi ve görevlileri kesinlikle sorumlu değildir.

- 10-Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.

- 11- Uçağa biniş kartını aldıktan sonra zamanında biniş kapısında olmamanız nedeniyle uçağa alınmamanız ve bu nedenle turu kaçırmanızdan dolayı tur şirketi ve rehberimizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Keza aynı şekilde buluşma gün ve saatinde buluşma yerinde olmamanız ve uçağı kaçırmanızdan da tur şirketi ve rehberimizin sorumluluğu bulunmamaktadır

12- Kalacağımız oteller ve tur içeriği yukarıda belirtilmiştir. Nepal’de otel standartları düşüktür. Tura katılanlar kayıt anında tüm koşulları kabul etmiş sayılırlar.

 • 10 gece (Katmandu’da Barahi Otel vb., Çitwan’da Mona Lisa vb., Pokhara’da Barahi Otel vb.) oda kahvaltı konaklama.
 • 1 gece köyde konaklama. (Kalacağımız köyde yıldızlı otel bulunmamaktadır. Hotel Pinnacle Range‘te kalınacaktır. Kalacağımız yer temiz bir yer olup sadedir.)
 • Pokhora-Katmandu yerel havayollarıyla iç hat uçak bileti
 • Her turlu transfer özel klimalı araçla yapılacaktır.
 • 2. Gün akşam yemeği
 • 3,4 ve 7. Gün öğle ve akşam yemekleri (Çitvan ve Köydeki yemekler)
 • Çitwan’da kano safari,
 • Çitwan’da jeep safari,
 • Çitwan’da Ulusal park giriş ücreti ve yemekler,
 • Dampus’ta gün batımı ve gün doğumunda yapılacak iki yoga ve iki meditasyon
 • Çitwan, Pokhara, Dampus ve Katmandu’da yapılacak tüm geziler
 • Türkçe rehberlik
 • Gezi boyunca su ve meyve ikramı
 • Köye giderken ve dönerken kullanılacak 4x4 jeepler
 • Seyahat Sigortası
 • İstanbul/Katmandu/İstanbul uçak ücreti (Türk Havayolları ile gerçekleşecek uçuşumuzun fiyatı turun açıklandığı tarih itibarıyla 1230 USD olup fiyatı 28 Kasım 2023 tarihine kadar sabitlenmiştir)
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • 2. Gün akşam yemeği ile 3,4 ve 7. gün haricindeki öğle ve akşam yemekleri (Nepal’de tercih edeceğiniz yemeklere göre günlük yemek ücreti 10-15 USD gibi hesaplanmalıdır)
 • Bahşişler (120 USD olup ödenmesi mecburidir)
 • Nepal Vizesi (Kapıda alınmaktadır ve şu an itibarıyla 30 USD’dir)
 • Tapınak Giriş ücretleri (Pokhara ve Katmandu’da gidilecek tapınakların giriş ücretleri toplamı yaklaşık 50 USD’dir)
 • Kişisel harcamalar

Tur Bilgileri

Fiyat

1685 USD

Lokasyon

Tur Süresi

12 Gün

Bize Ulaşın

Rezervasyon İçin: