ABİDİN LUTFİ DEMİR’LE DÜNYAYI GEZİYORUZ GEZİ GRUBU
CEZAYİR TURU
17-27 Mayıs 2025
9 GECE 10 GÜN

CEZAYİR

Tur Hakkında...

ABİDİN LUTFİ DEMİR’LE

DÜNYAYI GEZİYORUZ GEZİ GRUBU

CEZAYİR TURU

17-27 Mayıs 2025

9 GECE 10 GÜN

Tur Programı

İstanbul havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde Abidin Lutfi Demir’le Dünyayı Geziyoruz Gezi Grubu üyeleriyle saat 06.00’da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK653 sefer sayılı uçuşu ile Cezayir’e hareket. Yerel saat ile 09.45 de Cezayir’e varışımızın ardından şehir turu için alandan hareket. İlk durağımız altında yanan sönmez ateş ile ünlü Şehitler (Şüheda) Anıtı. Cezayir Bağımsızlık Savaşı’nın anısına şehre hâkim bir tepenin üzerine yapılan ve palmiye yapraklarını andıran bu anıt 1982 yılında, savaşın 20. yılında açılmıştır. Daha sonra 1832 yılında Fransız Generali Avisard tarafından oluşturulmaya başlanan 32 hektarlık bir alana yayılmış ve içerisinde 3000’den fazla bitki çeşidi bulunan bir botanik bahçesi olan Hamma'ya gidiyoruz. (Jardin d'Essai du Hamma) bu muhteşem bahçe içerisinde kısa yürüyüşler yapıp manzaranın tadını çıkardıktan sonra Almanlar tarafından tasarlanan, Çinliler tarafından inşa edilen Dünyanın en yüksek minaresine sahip olan Cezayir Ulu Camisi’ne gidiyoruz. Daha sonra günümüze öğle yemeği dahil Kasbah yani kale şehir gezisi ile devam edeceğiz. Etrafı tamamen surlarla çevrili, Daracık sokakları, taş evleri ve şehir dokusu ile hem Osmanlı’nın hem de yerel kültürün iç içe geçmiş izlerini taşıyan bu bölge, 1992 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Gezimiz sırasında Dey Sarayı, Sidi Ramdan Camisi, Prenses Khedaoudj Sarayı, Mustafa Paşa Sarayı panoramik olarak görülecektir. Bir sonraki durağımız Bologhine bölgesinde bulunan Notre Dame d’Afrique Bazilikası. 1872 yılında açılan bu bazilikanın yapımı 14 yıl sürmüştür. Konaklama ve akşam yemeği otelinizde.

Sabah kahvaltısının ardından Tipasa’ya hareket ediyoruz. Bir diğer antik Roma şehri olan Tipasa, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Hristiyanlık öncesi ve Bizans döneminde varlığını sürdüren tarihi şehrin katıntılarını rehberimizle keşfettikten sonra, öğle yemeğimizi deniz mahsulleri olarak yerel restoranda alıyoruz. Alacağımız yemek sonrası kısa bir yolculuk yapıyor ve Cherchell’e varıyoruz. Bu ufak şehirde Ulusal Şerşer Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki buluntular ve mozaik eserler oldukça ilgi çekicidir. Geri dönüş yolumuzda ise Romalı kadının mezarı anlamındaki Kbor er Roumia’yı ziyaret ediyoruz. Burası, yerel öğelerin yanı sıra, Helenistik ve Firavunlar Dönemi unsurlarını da barındıran bir taş yapıttır. Burası esasen Mauretanya Kralı 2. Juba ve eşi Kraliçe II. Kleopatra Selenen’in mezarıdır ve tehlike altındaki UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Ziyaretimiz sonrası başkente, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Konaklama otelinizde.

Sabah kahvaltısının ardından Djemila’ya transfer. Yaklaşık 3 saat süren yolculuk sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Djemila’ya, “Güzel Olan”a varıyoruz. Alacağımız öğle yemeği sonrasında eski adı ile Cuicul olan bu tarihi şehri rehberimiz eşliğinde keşfediyoruz. Sonrasında bir saatlik yolculuk yapıyor ve Setif’e varıyoruz. Burası Roma döneminde bölgenin başkenti konumundaydı. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelinizde.

Sabah kahvaltısının ardından çıkış yapıyor ve Roma döneminden kalan şehir duvarların kalıntılarını görüyoruz. Roma dönemi buluntu eserlerin ve mozaiklerin sergilendiği Setif Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Şehir merkezindeki Fransız kolonyal dönemden kalma El Fouara Çeşmesi görüyor ve bölgede yürüyüş yapıyoruz. Daha sonra 1982 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Timgad Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimiz Timgad’a varışta. MS 100 yılı civarında İmparator Trajan tarafından kurulan Timgad Antik Kenti Batna’nın yaklaşık 35 kilometre doğusundadır. Roma şehir planlamasının muhteşem bir örneği olan bu antik kent yaklaşık 15.000 kişilik nüfus için tasarlanmış ve 12 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. 3500 kişilik tiyatrosu, 12 m uzunluğundaki giriş takı, tapınakları ve hamamları ile tipik bir Roma kenti olan Timgad oldukça dikkat çekicidir. Daha sonra ünlü bir Berberi kraliyet tümülüsü olan Medracen’e gideceğiz. Medracen Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi (ICOMOS) tarafından, yapılan restorasyonun aslına uymadığı ve yapının özünü yansıtmadığı gerekçe gösterilerek, 2006/2007 raporunda tehlike altındaki eserler listesine alınmıştır. Serbest zamanın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelinizde.

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Constanstine’e transfer. “Köprüler Şehri” olarak anılan Constantin’e 2 saat süren yolculuğumuzun ardından varacağımız şehirde panoramik turda eski şehrin sokaklarını, şehirde bulunan köprüleri görme imkânımız olacaktır. Amir Abdelkhader Camisi, Cirta Arkeoloji Müzesi, Sidi M'Cid Köprüsü göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zamanımızın ardından Ghardaia’ya uçuşumuz için havaalanına transfer. Ghardaia varışımzın ardından otelinize transfer, akşam yemeği ve konaklama otelinizde.

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından M’zab vadisini ziyaret edeceğiz. Adını XI.yüzyıldan beri bu bölgede yaşayan berberi kökenli Mozabitlerden alır. Unesco Dünya Mirası listesine alınan M’zab vadisinin sade, işlevsel ve çevreye mükemmel şekilde uyarlanmış mimarisi, aile yapısına saygı duyulurken topluluk yaşamı için tasarlanmış. Çağdaş mimarisi ve şehir planlaması için bir ilham kaynağı olmuştur. Le Corbusier, Ricardo Bofill, Fransa Lloyd Wright, Hassan Fathy gibi ünlü mimarlar pentapolis’ten ilham almıştır. M’zab Vadisi sonrası Ghardaia’nın daracık ve dolambaçlı sokaklarını, mozabit evlerini, Şehy Ammi said cami, pazar meydanı ve yerel el sanatları görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman ardından otelimize transfer, akşam yemeği ve konaklama otelinizde.

Sabah kahvaltı sonrası Oran’a uçuşumuz için havaalanına transfer, uçuşumuzun ardından varışımızda Oran’ı keşfe çıkıyoruz. Gerçekleştireceğimiz gezide 16. yüzyıl İspanyol yapımı Santa Cruz Kalesi ve Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Burası hâkim bir tepede olduğundan harika bir şehir ve deniz manzarası vardır. Kuzey Afrika’nın en büyük sinagogu olan Oran Sinagogu’nu, Ahmed Zabana Müzesi’ni ve Beyin Sarayı’nı görüyoruz. Panoramik ve yürüyüş turumuzda ise şehrin kalbi konumundaki 1 Kasım Anıtı’nı, Sacre Coeur Katedrali’ni ve Tren Garı’nı görme imkânımız oluyor. Serbest zaman ardından otelimize transfer, akşam yemeği ve konaklama otelinizde.

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sonra Ain Fezza’ya varıyoruz. Burada, yaklaşık 57 metre derinliğe ulaşan, 700 metre uzunluğunda ve 65 bin yıl önce oluşmuş mağarayı ziyaret ediyoruz. Burası dünyadaki en büyük ikinci mağaradır. Mağaradaki birçok sarkık ve dikitler görülebilir. Mağaradaki hava sıcaklığı yıl boyunca 13 derecede civarındadır. Mağara ziyareti sonrasında 10 dakika mesafede bulunan El Ourit Şelalesi’ni görüyoruz. Burada şelalenin hemen yakınlarında, Eyfel Kulesi’ni de inşa eden Gustav Eyfel tarafından yapılmış köprüyü görüyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Tiemcen’e ulaşıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz gezide, Sidi Boumediene Camii’ni ziyaret ediyoruz. Burası, Sufiler için bir haç noktası gibi ziyaret edilen camiymiş. Yaklaşık 900 yıl önce inşa edilen Tiemcen Büyük Camii ile 1335 yapımı İspanyol duvarlı El Mansourah Camii ziyareti ile gezimizi tamamlıyor ve şehri kuşbakışı görmek üzere Lalla Setti Tepesi’ne gidiyoruz. Serbest zaman ardından otelimize transfer akşam yemeği ve konaklama otelinizde.

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden çıkıyoruz ve Oran’a havaalanına transfer ve Cezayir’e uçuş. Varışımızın ardından otelinize transfer ve akşam yemeği ve konaklama otelinizde.

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden çıkıyoruz. Uçuş saatimize kadar serbest zaman ve rehberinizin bilgilendireceği saatte Cezayir havalimanına transfer. Bilet, Bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi TK 652 ile 16.40’da İstanbul’a hareket, 22.10’da varışımızın ardından turumuzun sonu.

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Cezayir – İstanbul uçak bileti,
 • 4 * otellerde 9 gece konaklama,
 • Sabah kahvaltıları,
 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemekleri,
 • Tüm transferler,
 • Programdaki tüm şehir turları,
 • Programdaki tüm turlar,
 • Local havayolları ile iç hat uçuşlar(5, 7 ve 9 günlerdeki Constantine-Ghardaia /Ghardaia–Oran /Oran-Cezayir uçuşları ekonomi sınıf uçuşları)
 • Havalimanı Vergileri
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
 • Profesyonel Lokal rehberlik hizmetleri,
 • Abidin Lutfi Demir refakati,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Uçuşlarda 20 kg bagaj hakkı
 • KDV
 • Vize Ücreti,
 • Rehber, şoför, otel, lokal servis tipleri (100 € olup verilmesi zorunludur ve alanda rehber tarafından toplanır)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı,
 • Tüm otel ekstraları

2885 €

İki Kişilik Odada Tek kişi Konaklama Farkı 485 €

ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA

(- İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek zorunda kalacaklarını bildiririz)

KAYIT ANINDA            500 €

15 NİSAN 2024             150 €

15 MAYISA KADAR       150 €

15 HAZİRANA KADAR   150 €

15 TEMMUZA KADAR    150 €

15 AĞUSTOSA KADAR 250 €

15 EYLÜLE KADAR       150 €

15 EKİME KADAR          125 €

15 KASIMA KADAR       125 €

15 ARALIK 2024            125 €

15 OCAK 2025               125 €

15 ŞUBAT 2025             125 €

15 MART 2025               250 €

15 NİSAN 2025             125 €

5 MAYIS 2025                Kalan Tutar

SEVGİLİ DOSTUMUZ AŞAĞIDA YER ALAN AÇIKLAMALARI DİKKATLE OKUMANIZI VE TURUMUZA BU AÇIKLAMALARI OKUDUKTAN VE KABUL ETTİKTEN SONRA KAYIT OLMANIZI ÖNEMLE RİCA EDERİZ. TURA İLK ÖDEMEYİ YAPMANIZ AŞAĞIDA YAZILI ŞARTLARI KABUL ETTİĞİNİZ ANLAMINA GELMEKTEDİR. O NEDENLE DİKKATLE OKUMANIZI YENİDEN ÖNERİRİM.

TUR ŞİRKETİ İLE YAPILAN ANLAŞMA GEREĞİNCE BU TURUMUZ 20 KATILIMCI İLE GERÇEKLEŞECEKTİR. BU SAYININ ALTINDA KALINMASI HALİNDE TUR ŞİRKETİNİN TURU İPTAL ETME HAKKI BULUNMAKTADIR. TURA KAYIT OLDUĞU HALDE GEÇERLİ BİR MAZERETİ(KENDİSİNİN VEYA 1. DERECE YAKINININ BELGELENEBİLİR VE BU SEYAHATE KATILIMINA ENGEL BİR SAĞLIK SORUNU VEYA ÖLÜM DURUMU) OLMAKSIZIN TUR KAYDINI İPTAL ETMEK İSTEYENLERİN ÖDEMELERİ İADE EDİLMEMEKTEDİR.

SİZDEN ÇOK ÖNCEDEN BU GEZİYE KARAR VERMENİZİ İSTİYORUZ. HAYATIMIZIN HER ZAMAN PLANLADIĞIMIZ GİBİ GİTMEDİĞİNİ DE BİLİYORUZ. SAĞLIK SORUNUYLA İLGİLİ OLARAK GEZİYE KATILAMAMA DURUMUNDA ÖDEMENİZİN OLABİLECEK EN FAZLA KISMI SİZE İADE EDİLECEKTİR. ANCAK BU İPTALİN ACENTAYI DA ZARARA SOKMAMASI GEREKİR. ADINIZA ACENTA TARAFINDAN UÇAK BİLETLERİ ALINMAKTA OTELLERE VE DEĞİŞİK ULAŞIM FİRMALARINA(UÇAK-GEMİ-TREN-OTOBÜS-FERİBOT v.b) DEPOZİT ÖDENMEKTEDİR. ACENTANIN ALAMAYACAĞI KISIM HARİÇ DİĞER KISMI SİZE İADE EDECEĞİNE EMİN OLMANIZI İSTİYORUM. DAHA ÖNCEKİ GEZİLERİMİZE KATILANLAR NE DEMEK İSTEDİĞİMİZİ VE KİMSENİN MAĞDURİYETİNE NEDEN OLMADIĞIMIZI BİLİRLER.

SİZLERDEN YUKARIDA YER ALAN TUR PROGRAMINI VE SONUNDAKİ AÇIKLAMALARI DİKKATLE OKUMANIZI VE TURUMUZA BU AÇIKLAMALARI OKUDUKTAN VE KABUL ETTİKTEN SONRA KAYIT OLMANIZI ÖNEMLE RİCA EDERİZ. TURA İLK ÖDEMEYİ YAPMANIZ AŞAĞIDA YAZILI ŞARTLARI KABUL ETTİĞİNİZ ANLAMINA GELMEKTEDİR.

1- Turlarımızın tamamı karşılıklı iyi niyet ve güven esasına dayalı olarak yürütülmekle birlikte aşağıdaki hususları dikkatle okumanızı dileriz. Tura kayıt olurken tur bedelinin ne şekilde ödeneceği sizlere bildirilmiştir. Ödeme tarihlerine dikkat etmenizi ve son ödeme gününe kadar ödeme yapmanızı önemle rica ederiz. Tur bedelinin tura 35 gün kalaya kadar ödenmesi gerekmektedir. Tura 35 gün kalaya kadar ödeme tamamlanmaz ise rezervasyonunuz ihbarsız olarak iptal edilecektir. Bu durumda % 35 cayma tazminatı size fatura edilecektir. Tura kayıt olurken tur şirketi size Seyahat Sağlık Sigortası yapacaktır. Lütfen sigorta poliçenizi okuyup sigorta kapsamında nelerin olduğunu dikkatli olarak okuyunuz. Bu sigorta sizin seyahat başlamadan ve başladıktan sonra seyahati zorunlu da olsa iptaliniz ile ilgili bir teminatı kapsamamaktadır.

2- Tur şirketi programın içeriğini bozmadan şehirlerin program içerisindeki sırasını değiştirebilir. Tur programımızda belirtilen panoramik şehir turları veya çevre turları herhangi bir müze / kale / saray v.b. girişi veya ören yeri girişi içermez.

3- Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz. Otellere check-in saati öğlen 12.00 ile 14.00 arasıdır.

4- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır.

5- Bu tur için yanınızda 1 adet yağmurluk, en az 2 çift rahat yürüyebileceğiniz ayakkabı, ince bir polar veya  hırka mutlaka bulundurunuz.

6- Lütfen seyahatiniz esnasında özellikle ülkeye girişte yanınızda açık yiyecek bulundurmayınız. Aksi takdirde gümrük görevlilerinin kurallar çerçevesinde parasal bir müeyyide uygulama hakkı söz konusu olacaktır.

7- Havayollarının yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet. Vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

8- İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentemizin inisiyatifinde değildir.

9- Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de tur şirketi ve görevlileri kesinlikle sorumlu değildir.

10-Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.

11- Uçağa biniş kartını aldıktan sonra zamanında biniş kapısında olmamanız nedeniyle uçağa alınmamanız ve bu nedenle turu kaçırmanızdan dolayı tur şirketi ve rehberimizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Keza aynı şekilde buluşma gün ve saatinde buluşma yerinde olmamanız ve uçağı kaçırmanızdan da tur şirketi ve rehberimizin sorumluluğu bulunmamaktadır.

Tur Bilgileri

Fiyat

2885 €

Lokasyon

Tur Süresi

10 Gün

Bize Ulaşın

Rezervasyon İçin: